X
TopBanner
فرم درخواست
Loading...

در صورت نیاز به مشاوره میتوانید شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس بگیرند

چه ساعتی با شما تماس بگیریم؟

خدمات درب به درب کوریر سرویس چیست؟

02144313379 کارشناس ترکیه
کوریر سرویس چیست؟ هر آنچه که باید بدانید

رسیدن مرسوله در زمانی مشخص و در امنیت کامل به مقصد مورد نظر، یکی از دغدغه‌های اصلی افراد هنگام ارسال بسته یا کالا به شهر یا کشوری دیگر است. خدمات درب به درب (Door to Door) که با نام کوریر سرویس نیز شناخته می‌شود، نوعی سرویس حمل و نقل پستی است که این دغدغه و مشکلات به موقع و سالم رسیدن بسته‌ها را برای همیشه از بین برده است.

باربری فردین تجارت
باربری فردین تجارت

رسیدن مرسوله در زمانی مشخص و در امنیت کامل به مقصد مورد نظر، یکی از دغدغه‌های اصلی افراد هنگام ارسال بسته یا کالا به شهر یا کشوری دیگر است. خدمات درب به درب (Door to Door) که با نام کوریر سرویس نیز شناخته می‌شود، نوعی سرویس حمل و نقل پستی است که این دغدغه و مشکلات به موقع و سالم رسیدن بسته‌ها را برای همیشه از بین برده است. خدمات کوریر مزایای بسیاری در مقایسه با خدمات دیگر مانند ارسال پستی بسته‌ها داشته و می‌توان از آن برای ارسال اسناد، مدارک، نامه‌ها و بسته‌های مختلف به کشورهای دیگر نیز استفاده نمود. اگر شما نیز به دنبال شرکتی هستید که خدمات کوریر یا درب به درب را در تهران ارائه دهد، شرکت فردین تجارت بهترین انتخاب است. برای آشنایی بیشتر با خدمات درب به درب یا کوریر سرویس پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را تا انتها مطالعه نمایید.

خدمات درب به درب کوریر چیست؟

کوریر (Courier) به فرد یا سازمانی گفته می‌شود که نامه‌ها و بسته‌های پستی را به صورت حرفه‌ای و تخصصی از یک شخص یا مکان، به شخص یا مکانی دیگر منتقل می‌کنند. این سرویس ارسال بسته یا نامه را برای فرستندگان آسان‌تر کرده و این امکان را در اختیار فرد فرستندگان قرار می‌دهد که یا بسته را در محل خود به کوریر سرویس تحویل دهد، و یا آن را به نزدیک‌ترین نمایندگی خدمات کوریر برساند. خدمات کوریر از پست عادی امن‌تر و سریع‌تر بوده و برای ارسال اکثر کالاها، نسبت به ارسال پستی بسیار مقرون به صرفه‌تر است.

در خدمات کوریر که به آن خدمات درب به درب نیز گفته می‌شود، مرسولات به روش‌های مختلفی جابجا می‌شوند و برای حمل مرسوله از موتور سیکلت، ون و یا اتومبیل استفاده می‌شود. همچنین می‌توانید بسته‌بندی کالای خود را به نمایندگی ارائه‌دهنده کوریر سرویس بسپارید و امکان رهگیری مرسوله نیز برای شما وجود دارد.

انواع خدمات کوریر سرویس

خدمات کوریر را می‌توان در انواع زیر دسته‌بندی نمود:

 • حمل و نقل حساس به زمان

از این خدمات برای کالاهایی استفاده می‌شود که باید به سراسر دنیا و در بازه زمانی مشخص ارسال شوند.

 • حمل و نقل محلی

حمل و نقل محلی برای مرسوله‌هایی است که باید در همان روز و یا روز بعد در همان شهر به شخصی دیگر منتقل شود. به عنوان مثال بسته‌ها و اسناد مهم را در شهرهای بزرگ به این روش برای یک فرد یا سازمان ارسال می‌نمایند.

 • حمل و نقل بین‌المللی

از خدمات کوریر می‌توان برای ارسال بسته‌ها و مرسوله‌های بین‌المللی نیز استفاده نمود. شما می‌توانید برای انتقال کالاها و یا بسته‌های خود به افراد یا سازمان‌های مختلف در سایر کشورها بهره‌مند شوید.

تفاوت کوریر سرویس و خدمات پستی

کوریر سرویس و خدمات پستی با یکدیگر تفاوت‌های بسیاری دارند که در ادامه به معرفی این تفاوت‌ها می‌پردازیم.

 • هزینه ارسال مرسوله: هزینه سرویس کوریر نسبت به خدمات پستی بالاتر است اما در اکثر موارد هزینه ارسال بسیاری از کالاها نسبت به وزن آن‌ها، در مقایسه با خدمات پست مقرون‌به صرفه‌تر می‌شود. باید در نظر داشته باشید که دلیل بالاتر بودن هزینه کوریر نسبت به خدمات پستی، داشتن خدمات بسته‌بندی، سرعت بالای ارسال بسته‌ها و امکان حمل بسته به راه‌های دور می‌باشد.
 • کیفیت خدمات: کیفیت حمل و نقل مرسوله‌ها و امنیت بالای آن‌ها در کوریر سرویس، قابل مقایسه با خدمات پستی نیست! همین امر موجب می‌شود فرد فرستنده با خاطری آسوده ارسال بسته خود را به شرکت‌های ارائه دهنده خدمات کوریر سپرده و مطمئن باشد که بسته ایشان در زمان مشخص شده و در امنیت کامل به فرد یا سازمان گیرنده تحویل داده خواهد شد.
 • امکان ارسال بین‌المللی کالاها: از مزایا خدمات کوریر می‌توان به امکان ارسال کالاها و یا بسته‌ها به صورت بین‌المللی اشاره کرد. در صورتی که شما مرسوله خود را از طریق کوریر سرویس از کشوری به کشور دیگر ارسال نمایید، تمامی مسئولیت بسته شما بر عهده سرویس بوده و به راحتی می‌توانید آن را پیگیری نمایید. اما در ارسال پستی تمام مسئولیت بار شما بر عهده فرد یا سازمان مشخصی نبوده و شما باید ابتدا بسته را به کشور مقصد تحویل دهید، سپس بسته توسط پست کشور مقصد به فرد یا سازمان مورد نظر تحویل داده شود. در این حالت امکان رهگیری و پیگیری بسته تا منتقل شدن به کشور مقصد وجود ندارد.
 • سرعت ارسال بسته: سرعت حمل و نقل بسته یا کالای شما به مقصد مورد نظر در خدمات کوریر بسیار بالاتر از خدمات پستی است که همین امر، به عنوان مهمترین و بزرگترین مزیت این خدمات شناخته می‌شود.
 • محدودیت حجم و وزن: ارسال مرسوله به روش درب به درب یا همان خدمات کوریر، محدودیت وزن و حجم ندارد، به همین دلیل نسبت به روش ارسال پستی انتخاب بسیار بهتری است.

کوریر سرویس برای چه کسب و کارهایی مناسب است؟

خدمات کوریر در واقع بهترین انتخاب برای کسب و کارهایی است که باید مرسوله آن‌ها ایمن، سالم و در سریع‌ترین زمان ممکن به مقصد برسد و در کنار آن، قیمت ارسال مرسوله نیز برای آن‌ها مقرون به صرفه داشته باشد. به همین دلیل اگر شما نیز صاحب کسب و کاری هستید که نیاز است بسته‌ای را به دست مشتری بین‌المللی خود برسانید و یا قصد ارسال بسته یا کالایی به عنوان هدیه برای عزیزان خود در سایر کشورها دارید، می‌توانید از خدمات کوریر بهره‌مند شوید.

مزایا کوریر سرویس یا درب به درب نسبت به خدمات پستی

 • سرعت ارسال بالا
 • امنیت بیشتر
 • امکان رهگیری بسته
 • امکان ارسال بسته از کشوری به کشور دیگر
 • ارائه خدمات بسته‌بندی در کوریر سرویس
 • نداشتن محدودیت حجم و وزن در خدمات درب به درب
 • دارای روش‌های متنوع پرداخت

هزینه خدمات کوریر به چه عواملی بستگی دارد؟

همانطور که گفتیم، هزینه خدمات کوریر نسبت به هزینه خدمات پستی بالاتر است و دلیل آن داشتن سرعت بالاتر، ارائه خدمات بسته‌بندی تخصصی، افزایش امنیت بسته‌ها، ارائه خدمات با کیفیت بالاتر و امان ارسال بسته به صورت بین‌المللی است. هزینه خدمات درب به درب یا کوریر سرویس بر اساس فاکتورهای زیر تعیین می‌شود:

 • هزینه بسته‌بندی تخصصی توسط شرکت
 • فاصله میان مکان مبدا و مقصد
 • نوع خدمات کوریر مورد نظر
 • نوع و وزن مرسوله
 • ارزش مادی مرسوله

شما می‌توانید برای تعیین هزینه‌های ارسال مرسوله خود به روش درب به درب و یا کوریر سرویس، با شماره‌های درج شده در سایت تماس گرفته و اطلاعات لازم را در اختیار کارشناسان ما در مجموعه فردین تجارت قرار دهید تا قیمت آن را برای شما مشخص نمایند.

خدمات درب به درب کوریر سرویس در مجموعه فردین تجارت

شرکت حمل و نقل بین‌المللی فردین تجارت یکی از نمایندگی‌های معتبر ارائه‌دهنده خدمات کوریر در تهران است که شما می‌توانید برای ارسال کالاها، اسناد و مدارک مهم و سایر انواع مرسوله‌های خود با کارشناسان مجموعه فردین تجارت تماس بگیرید و با خاطری آسوده حمل و نقل محلی و بین‌المللی خود را به تیم تخصصی و مجرب این مجموعه بسپارید. مجموعه فردین تجارت به شما این اطمینان را می‌دهد که مرسوله‌های شما را به صورت کوریر سرویس در کمترین زمان ممکن و در امنیت کامل به مقصد مورد نظر شما در سراسر جهان ارسال نماید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید