خرید و فروش خانه و آپارتمان در استانبول و آنتالیا ترکیه

09128443695 تلفن همراه
خرید و فروش ملک در استانبول و آنتالیا ترکیه

معمولا افراد و خانواده هایی که قصد مهاجرت به شهر های ترکیه را داشته باشند ، حتما باید به دنبال خرید ملک ، خانه و آپارتمان در ترکیه مانند استانبول و آنتالیا باشند که در این مطلب با تمامی نکات و شرایط در این زمینه آشنا خواهید شد.

باربری فردین تجارت
باربری فردین تجارت

خرید و فروش ملک در استانبول و آنتالیا ترکیه

خرید و فروش ملک در استانبول و آنتالیا ترکیه
31/08/2021

ترکیه به دلیل قرار دادن امکانات و شرایط مناسب برای زندگی شهروندان ، به یکی از مهاجر پذیر و توریست پذیر ترین کشور های جهان تبدیل شده است که سالانه افراد زیادی برای زندگی دائم یا موقت به شهر های مختلف این کشور مهاجرت میکنند.

اگر شما نیز قصد زندگی دائم یا موقت خانوادگی ، مجردی ، دانشجویی در هر شهری از ترکیه را دارید بهتر است برای خرید ملک در ترکیه ، خرید ملک در استانبول و یا خرید ملک در آنتالیا اقدام کنید که از بهترین شهر های استانبول هستند.

در این مقاله از سایت باربری فردین تجارت ، با تمامی شرایط و نکات خرید و فروش ملک در ترکیه آشنا خواهید شد ، پس با ما تا انتها همراه باشید.

 

آشنایی با شرایط زندگی در ترکیه

ترکیه همسایه شمال غربی ایران است که نیمی از آن با کشور های آسیایی و نیمه دیگر آن با کشور های اروپایی همسایه هستند اما از نظر فرهنگ و سبک زندگی تا حدود زیادی شبیه به ایران میباشد.

برخی از شهرهای ترکیه همچون آنتالیا، ازمیر و استانبول که در سواحل دریاها بنا شده‌اند، دارای زمستان‌های سرد و بارانی و تابستان‌های گرم و نسبتا خشک هستند.

از جمله شهرهای پرجمعیت، بزرگ و معروف ترکیه می‌توان استانبول، آنکارا، ازمیر و آنتالیا را نام برد که همه جز مراکز استان‌ها هستند. 

زبان مردم ترکیه، ترکی استانبولی است و زبان نوشتاری آن‌ها لاتین است. این کشور دارای 80 میلیون نفر جمعیت است. مذهب مردم در این کشور اسلام است و در عین حال قوانین بسیار دموکراتیکی بر کشور حاکم است.

شرایط مطلوب اقتصادی این کشور باعث شده تا مردم از سطح رفاهی نسبتاً خوب برخوردار باشند و اختلاف طبقاتی چندانی نداشته باشند و این عدم اختلاف هم باعث ارتقا سطح فرهنگ مردم و همچنین افزایش امنیت و آرامش در بین مردم شده است.

در نتیجه میتوان گفت دولت کشور ترکیه در این چند سال اخیر بهترین شرایط را برای زندگی شهروندان فراهم کرده است و زندگی در ترکیه میتواند آینده درخشانی را برای شما فراهم کند.

اگر قصد مهاجرت و خرید ملک در ترکیه را دارید ، با ما همراه باشید.

 

آشنایی با شرایط زندگی در استانبول و آنتالیا

زندگی در استانبول و آنتالیا ترکیه چگونه است و شرایط آن چیست؟

این یکی از سوالات مهم است که از ما پرسیده میشود.

این که استانبول و آنتالیا برای توریست ها عالی هستند و جاذبه های گردشگری و زیبایی ویژه ای دارند شکی نیست اما آیا برای زندگی هم جای مناسبی هستند؟

برای اینکه بتوانید در کشوری به راحتی زندگی کنید باید اقامت کشور مورد نظر را داشته باشید که برای این کار میتوانید بر اساس کار ، تحصیل ، خریدملک ،  افتتاح مشاغل ، یا ازدواج با یک شهروند ترک اقامت این کشور را دریافت کنید.

همانطور که گفته شد فرهنگ و سبک زندگی مردم ترکیه مانند ایرانی ها هستند و مردم ایرانی به راحتی میتوانند خودشان را با شرایط زندگی در شهر های ترکیه وقف دهند مثل سایر افراد به زندگی ادامه دهند.

داشتن امکانات رفاهی ، تفریحی ، گردشگری و مهم تر از همه شرایط مالی مناسب و آرامش و راحتی در این کشور از مهم ترین مواردی است که زندگی در این شهر ها را راحت میکند.

اگر قصد مهاجرت و خرید ملک در استانبول و آنتالیا را دارید ، با ما همراه باشید.

 

خرید و فروش ملک ، خانه و آپارتمان در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

همانطور که گفته شد دولت ترکیه در این چند ساله امکانات و تسهیلات ویژه ای را برای شهروندان فراهم کرده است و به همین دلیل خرید و فروش ملک و خانه و آپارتمان در ترکیه رونق بسیار خوبی داشته است.

افراد برای سرمایه گذاری ، تحصیل ، کار و بیزینس ، مهاجرت و زندگی دائم یا موقت به دنبال خانه برای سکونت خود هستند که امروزه بیش از نیمی از این افراد را ایرانیانی تشکیل میکدهند که به ترکیه مهاجرت کرده اند.

خرید و فروش خانه در ترکیه دارای یک سری قوانین و شرایط به خصوصی میباشد که ابتدا باید آنها را بشناسید و رعایت کنید و شرایط را دارا باشید و بعد از آن اقدام به خرید یا فروش آپارتمان در ترکیه کنید.

مثلا یکی از مواردی که وجود دارد این است که اطباع خارجی نمیتوانند در روستا های ترکیه ساخت و ساز یا خرید و فروشی را انجام دهند و این کار فقط در مراکز شهر ها امکان پذیر است و به همین علت است که افراد معمولا در مناطقی که آپارتمان های لوکس و ویلا های مدرن دارند سرمایه گذاری میکنند و نکته مهم و مزیت خرید خانه در ترکیه این است که میتوانید برای خود و خانواده به راحتی اقامت این کشور را دریافت کنید.

آنتالیا ، ازمیر ، استانبول ، آلانیا ، فتحیه و آنکارا از شهر هایی هستند که بیشترین ساکنین خارجی را دارند و طبق آماری که سال 2018 گرفته شد ساکنین شهر های مختلف ترکیه از کشور هایی مثل روسیه ، آلمان ، سوئد ، بریتانیا ، هلند ، آمریکا ، ایران ، عراق، کویت ، اردن و عربستان سعودی هستند.

شاید فکر کنید که اجاره خانه و ملک در ترکیه از نظر هزینه و سایر موارد به صرفه تر باشد اما علاوه بر اینکه از نظر هزینه برای زندگی ، ادامه تحصیل و ... به صرفه نیست ، بلکه در این صورت اقامت شما نیز موقت و طبق قرارداد میباشد.

اگر قصد خرید یا فروش خانه در ترکیه را دارید با کارشناس متخصص ما خانم فاطمه سمنانی با شماره 09109013144 تماس بگیرید.

 

خرید ملک ارزان در ترکیه

ترکیه نیز مانند سایر کشور دارای انواع پنت هاوس ، خانه های ویلایی ، آپارتمان و برج های طبقاتی میباشد که از قیمت های ارزان شروع میشوند و تا قیمت های بسیار بالا هم وجود دارند که هر کسی نسبت به شرایط مالی و نیاز هایش مناسب ترین ملک را خریداری میکند.

برای این کار قبل از آنکه پولی را واریز کنید بهتر است استعلامات لازم را در خصوص ارزش واقعی خانه و همچنین مالیات و … انجام دهید. از ملک هایی خرید کنید که سند دست اول و پایان کار دارند ، بعد از به نام زدن سند می توانید امور مربوط به اخذ اقامت را برای خود و خانواده تان شروع کنید.

یکی از دلایل عمده موفق بودن ساخت و ساز در ترکیه ، ارزان بودن آن می باشد .به عنوان مثال قیمت خرید ملک در ترکیه نسبت به ایران بسیار بسیار ارزان تر است.

برای خرید خانه با قیمت ارزان بهتر است به دنبال خانه هایی در شهر های متفرقه ترکیه باشید که دور از مرکز شهر باشند.

اگر قصد خرید آپارتمان ارزان در ترکیه را دارید ، میتوانید با ما تماس بگیرید تا ما ارزانترین ملک ها را در این کشور نسبت به بودجه شما ، معرفی کنیم.

شرکت باربری فردین تجارت علاوه بر ارائه خدمات ارسال بار به ترکیه ، مشاوران و کارشناسانی را استخدام کرده است که به عنوان مشاورین املاک حضور دارند و میتوانند شما را در امر خرید و فروش خانه با قیمت های مختلف راهنمایی کنند و بهترین و مناسب ترین ملک ها را به شما معرفی کنند.

برای دریافت خدمات با شماره 09109013144 تماس بگیرید.

شما با همراهی یک مشاور املاک ایرانی در ترکیه بهتر ارتباط بر قرار میکنید و بهترین گزینه را انتخاب میکنید و در نتیجه سرمایه خود را در ترکیه به بهترین شکل مدیریت خواهید کرد.

 

خرید و فروش ملک و خانه و آپارتمان در استانبول

خرید ملک در استانبول

استانبول به عنوان توریستی ترین شهر ترکیه شناخته شده است که دارای بیشترین رشد قیمت خانه است و به همین علت برای سرمایه گذاری بهترین گزینه از شهر های ترکیه است و به همین علت افراد تصمیم به خرید خانه در استانبول میگیرند.

این شهر از نظر جغرافیایی در کنار دریا و سواحل مدیترانه قرار دارد و نسبت به سایر شهر های ترکیه جاذبه های گردشگری بیشتر و آب و هوای بهتری دارد.

تعداد کسانی که در این شهر به زبان انگلیسی تسلط دارد نسبت به جمعیت کل ترکیه از میانگین بالاتری برخوردار است. در واقع شما با خرید آپارتمان در استانبول در یک شهر چند ملیتی و بسیار جذاب زندگی خواهید کرد.

برای خرید ملک در استانبول هم باید آگاهی های لازم را داشته باشید تا بهترین گزینه را انتخاب کنید و ملک ایده آل و مد نظرتان را خریداری کنید.

انواع ملک در استانبول شامل سیته (سیته ها شهرک های مسکونی در مناطق جدید با امکانات کامل تفریحی و رفاهی مانند باشگاه، استخر و ... هستند.) ، نرمال اپارتمان ( آپارتمان های نوساز یا قدیمی ساز  3 تا 5 طبقه هستند ) ، ویلا ( ویلا به صورت تک و یا شهرک ویلایی است که هزینه شارژ ماهیانه آن ها معمولا بیشتر از سایر واحد های مسکونی است) و رزیدانس ( برج های مسکونی مدرن با امکانات تفریحی مانند استخر و باشگاه بدنسازی) میباشد.

محله های ایرانی نشین استانبول هم عبارتند از : محله خان والده استانبول (محله مسلمان نشین استانبول) ، آکسارای استانبول( قدیمی‌ترین و ارزان‌ ترین منطقه استانبول) ، منطقه فاتح (منطقه ای با بافتی سنتی که از چندین محله تشکیل شده و بسیاری از مکان‌های تاریخی و موزه ها در آن قرار دارد.) ، محله اسن یورت استانبول(محله‌ای اروپایی برای خرید خانه در استانبول) و محله بیلیک دوزو استانبول از مناطق خوب استانبول برای زندگی.

قیمت خرید خانه در استانبول هم بستگی به موقعیت محله مورد نظر است که گران قیمت ترین محله های استانبول در محدوده بوغازایچی و بسفرو بشیکتاش، شیشلی، کادی کوی، اسکودار، باکرکوی و ارزان ترین محله های این شهر اسنیورت و ارناووت هستند.

از مزایا خرید آپارتمان در شهر استانبول ترکیه میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

 • استانبول شهری با اقلیم آب و هوایی عالی
 • هزینه‌های زندگی مناسب
 • دسترسی آسان به خدمات شهری
 • برخورداری از مراکز خرید مجهز دارای نمایندگی فروش مارکهای معتبر
 • سرمایه شما رشد می کند
 • نقدینگی شما افزایش پیدا می کند

شرکت باربری فردین تجارت علاوه بر ارائه خدمات ارسال بار به استانبول ، دارای کارشناسان و مشاورانی با تجربه و متخصص میباشد که میتواند شما را در امر خرید و فروش ملک در استانبول ترکیه راهنمایی کند.

برای این منظور میتوانید با شماره تلفن 09109013144 (خانم فاطمه سمنانی) تماس بگیرید.

 

خرید و فروش ملک و خانه و آپارتمان در آنتالیا

خرید ملک در آنتالیا

آنتالیا هم از دیگر شهر های ترکیه میباشد که به نگین مدیترانه معروف است و به عنوان یکی از شهر های معروف گردشگری هم شناخته میشود و افراد زیادی سالانه خرید و فروش ملک در آنتالیا ترکیه را انجام میدهند.

در این چند ساله سرمیاه گذاری های زیادی در این شهر انجام شده که از مهم ترین آنها میتوان به ساخت هتل های بزرگ و لوکس، پارک های آبی، مراکز خرید بزرگ و متنوع و ساحل های زیبا اشاره کرد که باعث رشد این شهر شده اند.

چندین سالی است که خرید و فروش خانه و آپارتمان در آنتالیا به عنوان یکی از راحت ترین و مطمئن ترین راه ها برای اخذ اقامت ترکیه تبدیل شده است اما اگر شما نیز قصد انجام این کار را دارید بهتر است یک وکیل یا مشاور کاربلد در کنار خود داشته باشید تا این کار را به راحتی و بدون مشکلی پیش ببرید.

آنتالیا هم دارای انواع پنت هاوس ، خانه های ویلایی ، آپارتمان های چند طبقه و همچنین برج های طبقاتی است که هر کسی نسبت به نیاز و شرایطش به سراغ خرید بهترین گزینه میرود.

شهروندان خارجی می توانند هر نوع ملک را از جمله زمین، خانه یا ملک تجاری با استعلام از مراجع مربوطه خریداری نمایند. ناگفته نماند هر شهروند خارجی حداکثر تا 30 هکتار از اراضی ترکیه را می تواند خریداری کند و فقط اجازه خرید ده درصد از املاک و اراضی یک شهر را دارند. این قانون برای متقاضیان خرید زمین و ملک در آنتالیا نیز برقرار است.

مناطق ایرانی نشین آنتالیا هم عبارتند از : منطقه لارا (محله اعیان نشین که دارای زیرساخت شهری بسیار خوبی است. ) ، محله گوزل اوبا (محله با خانه های قیمت مناسب. در آینده این منطقه از رشد رفاهی و اقتصادی خوبی بهره­مند خواهد شد) ، محله چاغلایان (این محله درست در کنار دریا واقع شده و دارای خانه‌های لوکس و گران قیمت می باشد) ، محله فنر (قیمت خانه‌ها در این منطقه متوسط است و بدین جهت افراد زیادی جهت اسکان در این منطقه اقدام می­کنند.) ، منطقه بلک (منطقه بلک بیشتر به خاطر گلف شناخته می ­شود.بلک با مرکز شهر حدود 40 دقیقه فاصله دارد.) و منطقه آلانیا (آلانیا منطقه ­ای در شمال شرق آنتالیاست.

برای خرید ملک موقعیت و محله بسیار مهم است که از مناطق مهم آنتالیا میتوان به آلانیا ، بلک ، کمر و کالکان اشاره کرد که با خرید ملک در این مناطق میتوانید یک سرمایه گذاری یا زندگی مناسب و خوب را آغاز کنید.

قیمت خرید ملک و خانه در آنتالیا نسبت به استانبول ارزانتر و به صرفه تر است و نسبت به محله ، شرایط و امکانات و موارد دیگر مشخص میشود.

برای دریافت خدمات ارسال بار به آنتالیا و همچنین دریافت مشاوره از کارشناسان ما برای خرید و فروش ملک با شماره تلفن 09109013144 (خانم فاطمه سمنانی) تماس بگیرید.

 

نحوه خرید آپارتمان و ملک در استانبول و آنتالیا ترکیه

نحوه خرید خانه در ترکیه

نحوه خرید هر نوع آپارتمان و خانه ای در شهر های ترکیه به شرح زیر میباشد :

 1. شما به ترکیه سفر می کنید و با بازدید از املاک مختلف، ملک مدنظر خود را انتخاب کنید.
 2. کارشناس شهرداری (ekspertiz) ملک را قیمت گذاری می کند.
 3. بر خلاف ایران، در ترکیه قیمتی که کارشناس دولت برای ملک در نظر می گیرد، با قیمت واقعی ملک تفاوت چندانی ندارد و این اختلاف قیمت زیر ده درصد است؛ به همین دلیل، صاحبان املاک نمی توانند قیمت های غیرواقعی پیشنهاد دهند و این موضوع سبب اطمینان خاطر مشتری می شود. اما در نهایت قیمت تعیین شده از سوی کارشناس در سند ثبت می شود.
 4. شما مبلغ پیش پرداخت را به حساب مالک واریز می کنید.
 5. در روز انتقال سند(در یک روز)، واریز الباقی وجه به حساب مالک انجام می شود.
 6. کمتر از یک هفته بعد، سند ملک خریداری شده در ترکیه تحویل شما می شود.
 7. سپس شما از اداره مهاجرت ترکیه درخواست وقت مصاحبه می کنید.
 8. در زمان تعیین شده (که معمولاً کمتر از یک ماه است)، با در دست داشتن کلیه مدارک به اداره مهاجرت مراجعه می کنید و به چند پرسش ساده پاسخ می دهید.
 9. در نهایت کارت اقامت یک ساله ترکیه (و گاهی دو ساله) به آدرس شما در ترکیه برای شما ارسال می شود.
 10. باید بدانید که کارشناس تراست گلوبال در تمامی این مراحل همراه شما است و می توانید مطمئن باشید که همه مراحل در کم ترین زمان و بهترین شرایط سپری می شود.

همچنین برای طی کردن این مراحل به موارد زیر هم توجه داشته باشید :

 • انتخاب وکیل و مشاور متخصص

انتخاب یک وکیل حرفه‌ای و با تجربه باعث می‌شود که بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید زیرا این مشاوران از تمامی شرایط و قوانین جدید آگاه هستند. (بهترین مشاوره را از کارشناسان ما دریافت کنید.)

 • سقف خرید ملک

نکته قابل ‌توجه درمورد خرید ملک در ترکیه این است که شما لازم نیست حتماً یک ملک به ارزش ۲۵۰ هزار دلار خریداری کنید. شما می‌توانید چند ملک بخرید که مبلغ آن‌ها جمعاً ۲۵۰ هزار دلار بشود. دقت کنید که املاکی که خریداری می‌کنید باید از سوی ارگان‌های دولتی و وزارتخانه‌ها تأیید شود.

 • دریافت رسید از مالک

از دیگر مراحل مهم این است که پس از پرداخت وجه حتما از فروشنده رسید کتبی دریافت کنید و همزمان با پرداخت ، ملک را در اداره ثبت به نام خود انتقال دهید.

 • انطباق ملک با سند یا تاپو

در برخی موارد مشاهده شده است که فروشنده فرد دیگری است و صاحب خانه فرد دیگری.قبل از خرید حتما استعلام بگیرید و یا با مستاجران قبلی صحبت کنید.

 • اطمینان از عدم بدهی ساختمان

قبل از هرگونه پرداختی، مطمئن شوید که ملک موردنظر، بدهی‌هایی مثل مالیات یا قبض‌های برق، آب و گاز نداشته باشد. علاوه بر این، باید در توضیحات سند رسمی به این نکته توجه کنید که ملک در رهن شخص دیگری یا در رهن بانک نباشد.

 • عدم وجود مشکلات شهرداری

به این موضوع دقت کنید که ملک موردنظر، مشکلات مربوط به شهرداری را نداشته باشد. تنها راه اطلاع از این موارد، دریافت کمک و راهنمایی از وکیل و مشاور حقوقی در مؤسسه حقوقی معتبر است.

با مشورت با کارشناسان ما دیگر نگرانی مراحل خرید یا فروش و یا نحوه گذراندن مراحل را نداشته باشید ، ما از ابتدا تا انتهای پروسه تا زمانی که خانه را کاملا تحویل بگیرید کنار شما خواهیم بود.

 

محدودیت های خرید خانه در ترکیه

🔴 هر یک از اتباع خارجی در ترکیه می توانند تنها تا مرز ۳۰ هکتار از اراضی جمهوری ترکیه را خریداری نمایند.

🔴 هیچ کدام از اتباع خارجی نمی توانند اراضی که در مناطق نظامی و امنیتی در جمهوری ترکیه واقع شده است را خریداری نمایند.

🔴 اتباع خارجی فقط می توانند تا ۱۰٪ از ارضی و املاک هر ناحیه و یا شهر را خریداری کنند.

🔴 اتباع خارجی نیز می توانند برای خرید ملک در ترکیه درخواست خرید اعتباری از موسسات مالی و یا بانک ها را داشته باشند و هیچ گونه محدودیتی در این زمینه وجود ندارند.

 

مدارک مورد نیاز برای خرید ملک در ترکیه

✓ گذرنامه

✓ گرفتن کد مالیاتی محلی

✓ افتتاح حساب بانکی در یکی از بانک های ترکیه با توجه به کد مالیاتی

✓ مدارک محل سکونت خود در کشور خودتان(مثل قبض برق)

✓ دو قطعه عکس ۴*۳

✓ ارائه برگه پایان کار و تسویه‌حساب مالیات و عوارض شهرداری

✓ سند ملک یا نامه تأیید سازمان ثبت ‌اسناد همراه با جزئیات کامل مثل آدرس، مساحت و محل واقع‌شدن ملک با مختصات

✓ پاسپورت همراه با ترجمه رسمی به زبان ترکی

✓ اصل و کپی وکالت‌نامه به همراه ترجمه رسمی با تأیید وزارت خارجه و دادگستری کشور صادرکننده

✓ حضور مترجم هم‌زمان (در صورت عدم تسلط طرفین قرارداد به زبان ترکی استانبولی)

✓ ترجمه رسمی شناسنامه یا کارت ملی خریدار

 

شرایط خرید آپارتمان در استانبول و آنتالیا ترکیه

 1. خرید یک یا چند خانه جمعاً به ارزش حداقل ۲۵۰ هزار دلار آمریکا در مناطقی که توسط دولت ترکیه تعیین شده باشد.
 2. عدم فروش به مدت ۳ سال
 3. درخواست اخذ اقامت و تابعیت ترکیه از طریق خرید ملک و تکمیل فرم‌های لازم
 4. ارائه پاسپورت و سندی مبنی ‌بر تعیین تابعیت سرمایه‌گذار
 5. ارائه سند و شهودی مبنی ‌بر تعیین وضعیت مدنی فرد سرمایه‌گذار
 6. ارائه رسیدی که پرداخت مالیات فرد به دولت ترکیه را ثابت کند.

 

مزایا خرید خانه در کشور ترکیه

مزایا خرید آپارتمان و خانه در ترکیه

⭐ کاهش هزینه‌های جاری در ترکیه نسبت به کشورهای اروپایی

⭐ کیفیت بالای محصولات موردنیاز روزمره

⭐ مراکز تفریحی، سرگرمی و گردشگری جذاب در ترکیه

⭐ تسریع روند خرید ملک برای رفاه حال اتباع خارجی

⭐ تنوع خانه‌ها از نوع آپارتمان، ویلایی، مجتمعی و ساحلی

⭐ امکان پرداخت قسطی مبلغ خانه هم‌ زمان با به نام بودن سند خانه

⭐ قابلیت دسترسی سیستم حمل‌ونقل

⭐ فرصت‌های مناسب برای سرمایه‌گذاری کسب‌وکار در ترکیه

⭐ ثبات اقتصادی و تضمین سرمایه‌گذاری در ترکیه

 

enlightened مطالب پیشنهادی : ارسال بار به قبرس ، ارسال بار به سوئد ، ارسال بار به انگلیس و لندن ، ارسال بار به آلمان

 

معایب و مشکلات خرید خانه در شهر های ترکیه

هزینه‌های جانبی و مالیات‌ها

هزینه خرید ملک در ترکیه ، بسیار کمتر از ایران است. اما نباید این موضوع را فراموش کرد که خرید ملک در این کشور، هزینه‌های جانبی زیادی مانند مالیات ، هزینه ثبت سند ، حق مشاور و وکیل و ... را نیز در بر دارد.

افزایش کلاهبرداری

آمار فروش و خرید ملک در ترکیه به بیشترین حد ممکن در طی چند سال گذشته رسیده استدر این شرایط سودجویان و کلاهبرداران نیز به فکر منافع خودشان بیفتند و سعی کنند از عدم آگاهی افراد، سوء استفاده کنند.

همچنین اگر یکی از شرایط زیر رخ دهد ، قرارداد باطل میشود :

 • اگر ملک خریداری شده قوانین حاکم در کشور ترکیه را نقض کند.
 • ملکی خریداری شده مورد تایید سازمان ها و وزارت های مربوطه نباشد.
 • مدت زمان لازم جهت شروع ساخت و ساز پروژه گذشت حداقل دو سال از خرید زمین برای افراد می باشد که اگر کمتر از این مدت ساخت پروژه شروع شود پروژه متوقف طبق قانون ترکیه خواهد شد.
 • مجوز پایان کار زمان ارائه مدارک به اداره مورد نظر هنگام خرید ملک تحویل داده نشود.

 

قیمت خرید ملک در استانبول و آنتالیا ترکیه (2021)

قیمت خرید خانه در استانبول و آنتالیا ترکیه

طبیعتا جواب دادن به این سوال که هزینه خرید خانه در استانبول و آنتالیا ترکیه چقدر است کمی سخت است زیرا جواب این سوال به موارد زیادی بستگی دارد.

قیمت خرید خانه در ترکیه بسیار ارزانتر از ایران است و نکته ای که وجود دارد این است که با هر مبلعی که داشته باشید بالاخره میتوانید یک ملک را برای خرید پیدا کنید.

شما می توانید از کم ترین قیمت ها برای خانه های کوچک تر و حاشیه ای تر تا بیشترین قیمت ها برای واحد های موجود در برج های مطرح ترکیه مانند برج اسکای لند استانبول هزینه کنید.

این قیمت ها نسبت به شهر ، محله ، نوع ملک ، متراژ و امکانات و موارد دیگری مشخص میشوند و از قیمت های کم شروع میشوند و تا قیمت های بسیار بالا ادامه دارند و هر کسی قادر به خرید خانه میباشد.

مثلا خانه ای در استانبول در یک محله خیلی معمولی حدود 250 هزار لیر می باشد در حالیکه در بخش لوکس نشین شهر، آپارتمان یک خوابه به ارزش 300 هزار دلار هم یافت می شود.

و یا مثلاً در شهر آلانیا با حدود 45000 دلار می توانید یک آپارتمان خوب با کلیه امکانات رفاهی خریداری نمایید.

سایر هزینه ها عبارتند از :

 • محضری کردن کپی هر پاسپورت
 • هزینه انتقال سند
 • عوارض شهرداری
 • کمیسیون بنگاه
 • پول خاک
 • هزینه بیمه
 • هزینه‌های وکیل
 • هزینه مترجم
 • هزینه مالیات بر نقل ‌و انتقال
 • هزینه بیمه اجباری زلزله
 • هزینه چرخش صندوق

 

نکات مهم برای خرید زمین و ملک در ترکیه

 1. محلی که انتخاب کردید، داخل شهر است یا ساحلی؟
 2. ملک انتخابی آپارتمان است یا ویلایی؟
 3. حوالی محل سکونت انتخابی شما درمانگاه، بیمارستان، مدرسه، مهدکودک، مرکز خرید، اتوبان و ایستگاه مترو وجود دارد؟
 4. خانه انتخابی شما استخر سرپوشیده و یا فضای ورزشی دارد یا خیر؟
 5. ملک انتخابی جای پیشرفت دارد یا خیر؟
 6. اگر بخواهید آن را به فروش برسانید، آیا راحت و بدون دردسر به فروش می رسد؟
 7. مطمئن شوید خانه انتخابی شما بدهی و وام ندارد و رهن بانک نیست. همچنین اطمینان حاصل کنید که ملک طلبکار نداشته باشد.
 8. حتما ملک و خانه را از یک فرد مطمئن خریداری کنید.
 9. مراحل ثبت سند و انتقال مالکیت را در اداره ثبت اسناد و در حضور چند شاهد انجام دهید.

 

سوالات متداول

1 . هزینه زندگی در ترکیه و خرید ملک چه قدر است؟

هزینه خرید ملک در استانبول و آنتالیا یا هر شهری از ترکیه از 500 میلیون به بالا شروع می شود. و هزینه زندگی در ترکیه نفری به طور متوسط ماهی 2000 لیر می باشد.

2 . بهترین شهر ترکیه برای خرید ملک و زندگی کدام است؟

از لحاظ سرمایه گذاری و میزان پیشرفت، استانبول و آنتالیا از بهترین شهر های ترکیه هستند. 

3 . از ایران چطور می تونم نسبت به خرید آپارتمان در ترکیه اقدام کنم؟

ما بخش اعظم کار را برایتان انجام خواهیم داد؛ شما سفری به ترکیه خواهید داشت، پس از بازدید ملک و پسندیدن آن، حساب بانکی در ترکیه باز کرده و مبالغ درخواستی را واریز و ملک موردنظرتان را خریداری می فرمایید. در این مراحل کارشناسان و مشاوران ما در کنار شما هستند و میتوانید با خانم سمنانی شماره 09109013144 با ما در ارتباط باشید.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
تماس بگیرید