X
TopBanner
فرم درخواست
Loading...

در صورت نیاز به مشاوره میتوانید شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس بگیرند

چه ساعتی با شما تماس بگیریم؟

ارسال بار به یونان

02144313379 کارشناس ترکیه
ارسال بار به یونان

کشور یونان یکی از کشورهای پیشرفته و زیبای اروپا به شمار می‌رود که به یکی از بزرگترین مقاصد مهاجرت برای بسیاری از ایرانیان تبدیل شده است. این کشور از گذشته‌های دور ارتباط تجاری خوبی با کشور ایران داشته است و این ارتباط تاکنون ادامه پیدا کرده است.

باربری فردین تجارت
باربری فردین تجارت

کشور یونان یکی از کشورهای پیشرفته و زیبای اروپا به شمار می‌رود که به یکی از بزرگترین مقاصد مهاجرت برای بسیاری از ایرانیان تبدیل شده است. این کشور از گذشته‌های دور ارتباط تجاری خوبی با کشور ایران داشته است و این ارتباط تاکنون ادامه پیدا کرده است. موقعیت جغرافیایی کشور یونان نسبت به ایران باعث شده است تا ارسال بار به یونان از کشور ایران به آسانی قابل انجام باشد. شما می‌توانید انواع بار تجاری و شخصی را به روش‌های مختلف از طریق شرکت حمل و نقل بین‌المللی فردین تجارت به کشور یونان ارسال نمایید. مجموعه فردین تجارت یک شرکت باربری است که خدمات ارسال انواع بار را به کشورهای مختلف از جمله کشور یونان به عزیزانی که قصد مهاجرت و یا برقراری روابط تجاری با کشور یونان را دارند، ارائه می‌دهد. برای آشنایی بیشتر با انواع روش‌های حمل بار به یونان، مدارک مورد نیاز برای ارسال بار به یونان، بارهای ممنوعه برای حمل به کشور یونان و نحوه محاسبه هزینه‌های ارسال بار به یونان این مطلب را تا انتها مطالعه نمایید.

آشنایی با انواع روش‌های حمل و نقل بار به یونان

ارسال انواع بار به کشور یونان بدون هیچگونه محدودیت و به تمام شهرهای این کشور انجام می‌شود. شما می‌توانید انواع بار تجاری، شخصی و لوازم منزل خود را از طریق روش‌های مختلف زمینی، هوایی و به روش ترکیبی به صورت زمینی و دریایی به شهرهای مختلف یونان ارسال نمایید. انواع روش‌های حمل و نقل بار به کشور یونان شامل موارد زیر می‌شوند:

حمل زمینی بار به یونان: کم‌هزینه‌ترین روش

در روش زمینی برای ارسال بار به یونان، از کامیون‌ها و تریلی‌های ترانزیت استفاده می‌کنند تا کالاها پس از بارگیری، از طریق مرز زمینی به سمت شهر مورد نظر شما در یونان حرکت نمایند. روش زمینی برای ارسال کالاهای تجاری بدون تاریخ انقضا و اثاثیه منزل بهترین انتخاب است. علاوه بر این، یکی از مهم‌ترین مزایای این روش، مقرون به صرفه بودن آن است که در مقایسه با سایر روش‌ها، هزینه ارسال بار به روش زمینی بسیار کمتر است. اما باید این مورد را در نظر داشته باشید که در این روش بار شما مدت زمان زیادی را در مسیر خواهد بود تا به شهر مورد نظر شما در کشور یونان برسد.

حمل بار به روش هوایی: سریع‌ترین راه برای ارسال بار به یونان

ارسال بار به یونان به روش هوایی، سریع‌ترین و ایمن‌ترین روش برای حمل بارهای شخصی و تجاری است. در صورتی که بارهای تجاری شما دارای تاریخ انقضا هستند و یا نیاز است در مدت زمان مشخصی محموله شما به مقصد برسد، این روش بهترین انتخاب است.

یکی از خدماتی که در روش هوایی به مسافران ارائه می‌شود، روش فریت بار هوایی است. در فریت بار به یونان شما می‌توانید تا 300 کیلوگرم بار را ارسال نموده و هزینه آن بسیار کمتر از حمل بار به همراه مسافر خواهد بود؛ اما باید در نظر داشته باشید که روش هوایی هزینه بالاتری نسبت به سایر روش‌ها دارد. در این روش بار شما به وسیله هواپیماهای مخصوص حمل بار به یونان فرستاده می‌شود و مدت زمان بسیار کوتاهی طول می‌کشد تا بار شما به مقصد برسد.

روش ترکیبی: روشی مناسب برای حمل بارهای تجاری به یونان

با توجه به موقعیت جغرافیایی کشور یونان نسبت به کشور ایران، نمی‌توان کالاها را به صورت مستقیم از ایران از طریق دریا به یونان ارسال نمود. به همین دلیل ابتدا باید بار شما از طریق روش زمینی به کشور ترکیه یا سوریه ارسال شده و سپس از طریق دریا و توسط کشتی‌های باری، به کشور یونان منتقل شود. روش ترکیبی نیز هزینه کمتری نسبت به روش هوایی دارد اما بار شما مدت زمان بیشتری در راه خواهد بود. این روش یکی از بهترین روش‌ها برای ارسال محموله‌های سنگین و حجیم مانند بارهای تجاری و اثاثیه منزل می‌باشد.

آیا بارها برای ارسال به یونان بیمه می‌شوند؟

یکی از سوالات مهمی که برای افراد هنگام ارسال بار به کشورهای دیگر پیش می‌آید این است که اگر در هنگام حمل و نقل بار ما دچار آسیب یا حادثه شود، خسارت آن چگونه پرداخت می‌شود؟

مجموعه فردین تجارت یک شرکت رسمی و معتبر در زمینه ارسال بار به کشورهای دیگر به شمار می‌رود، به همین دلیل تمامی بارهای شما که از طریق این مجموعه به کشورهای مختلف از جمله کشور یونان ارسال می‌شود شامل بیمه می‌شوند تا در صورت بروز هرگونه مشکل بیمه هزینه خسارت آن را در سریع‌ترین زمان ممکن به شما پرداخت نماید. بیمه‌نامه بارها پس از صدور در اختیار مشتری قرار می‌گیرد.

کالاهای ممنوع برای ارسال به یونان

برای ورود کالاهای مختلف به کشور یونان محدودیت و در برخی موارد ممنوعیت وجود دارد که شما باید پیش از ارسال بار خود به این کشور از تمامی این محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها مطلع شوید تا توسط ماموران فرودگاه یونان جریمه نشوید. برای ارسال کالاهای ممنوع به کشور یونان شما باید مجوز دریافت نمایید. کالاهای ممنوع شامل موارد زیر می‌شوند:

 1. مواد غذایی مانند حبوبات، برنج و …
 2. انواع عرقیجات
 3. خشکبار مانند آجیل و تنقلات
 4. میوه و سبزیجات خشک و منجمد
 5. انواع ترشیجات
 6. انواع دارو
 7. کالاهای آرایشی و بهداشتی
 8. عطر و ادکلن
 9. دخانیات و مواد مخدر
 • نوشیدنی‌های الکلی
 • مواد منفجره و خطرناک
 • لوازم الکترونیکی

انواع خدمات فردین تجارت در زمینه ارسال بار به یونان

علاوه بر تمامی مواردی که پیش از این به آن‌ها اشاره شد، مجموعه فردین تجارت خدمات دیگری را نیز به مشتریان خود ارائه می‌دهد که این خدمات شامل موارد زیر می‌شوند:

بسته‌بندی تخصصی بارها

یکی از مهم‌ترین مواردی که هنگام حمل و نقل بین‌المللی باید به آن توجه نمایید، بسته‌بندی حرفه‌ای و تخصصی بارها است. در صورتی که بار شما به درستی بسته‌بندی نشده باشد، ممکن است توسط فرودگاه پذیرفته نشود و یا بار شما هنگام جابجایی و حمل و نقل دچار آسیب شود. به همین دلیل مجموعه فردین تجارت خدمات بسته‌بندی تخصصی بارها و محموله‌ها را به شما ارائه می‌دهد تا از بروز هرگونه آسیب و مشکل برای بار شما پیشگیری شود. بسته‌بندی حرفه‌ای باید بر اساس نوع بار و میزان آسیب‌پذیری آن انجام شود. به عنوان مثال بارهای شکستنی باید درون پالت‌های چوبی قرار گرفته و داخل پالت با تجهیزات مختلف مانند یونولیت و یا نایلون‌های حباب‌دار پر شود. برای ارسال بارهایی که شامل مواد غذایی می‌شوند از جعبه‌های یونولیتی که می‌توان به عنوان یخچال سیار آن‌ها را به کار برد، استفاده می‌شود. در داخل این جعبه‌ها یخ خشک قرار داده می‌شود تا بتوان این مواد غذایی را تا چندین روز سالم نگه داشت.

ارسال اثاثیه و لوازم منزل به یونان

یکی از انواع بارهایی که به کشور یونان ارسال می‌شود، لوازم منزل است. در صورتی که اثاثیه منزل شما زیاد و حجیم هستند، برای حمل این نوع بار روش زمینی مناسب‌ترین انتخاب است؛ در غیر این صورت بهتر است از روش هوایی استفاده نمایید. خروج اثاثیه از ایران و ورود آن‌ها به یونان شامل قوانین و هزینه‌هایی می‌شود که پیش از ارسال بار بهتر است از این موارد آگاهی بدست آورید. برای کسب اطلاعات کافی درباره نحوه ارسال لوازم منزل به یونان می‌توانید از طریق شماره‌های موجود در سایت با کارشناسان ما در تماس باشید.

حمل حیوانات خانگی به کشور یونان

افرادی که انواع حیوانات خانگی مختلف مانند سگ، گربه، پرنده، خرگوش، آبزیان آکواریومی و … داشته و قصد ارسال آن‌ها به کشورهای دیگر از جمله یونان را دارند، می‌توانند از طریق مجموعه فردین تجارت حیوان خانگی خود را به کشور یونان ارسال نمایند. برای حمل حیوان خانگی به کشور یونان نیاز است مدارک مشخصی را تهیه نمایید که شامل موارد زیر می‌شوند:

 • مجوز ورود به کشور مقصد
 • ارائه اصل جدیدترین گواهی بهداشت از سازمان دامپزشکی دولتی کشور مبدا ( باید کمتر از 7 روز از صدور آن گذشته باشد و نام صاحب حیوان در این گواهی درج شود.)
 • اصل و کپی شناسنامه و پاسپورت حیوان با مشخصات کامل و مدارک واکسیناسیون معتبر حیوان به‌خصوص واکسن هاری
 • ارائه فرم تکمیل شده درخواست حمل حیوان زنده
 • همراه داشتن میکروچیپ، شماره میکروچیپ و تاریخ دقیق آن

صادرات و حمل زعفران به یونان

زعفران یکی از مهم‌ترین کالاهایی است که به کشورهای مختلف از جمله یونان چه به صورت تجاری و چه به صورت شخصی ارسال می‌شود. با توجه به این موضوع، برای حمل زعفران به کشورهای مختلف به صورت شخصی، محدودیت وزن قرار داده شده است. هر فرد با پاسپورت مستقل خود می‌تواند تنها 100 گرم زعفران را به صورت شخصی به کشور یونان حمل نماید.

در صورتی که تاجر هستید و قصد صادر نمودن مقدار زعفران بیشتری به کشور یونان را دارید، باید مدارک و مجوزهایی که در ادامه بیان می‌شوند را تهیه نمایید تا محدودیت‌های ارسال زعفران به یونان را از بین ببرید.

 • معرفی‌نامه یا وکالت نامه که توسط وکیل تهیه شده باشد
 • گواهی دریافت استاندارد تدارکات
 • گواهی سلامت محصول
 • مجوز صادرات نهایی
 • روش عدل‌بندی
 • کارت بازرگانی فعال در زمینه بازرگانی یا صادرات زعفران
 • گواهی قرنطینه و پرواربندی گیاه

ارسال فرش و قالی به کشور یونان

از دیگر کالاهای مهمی که از کشور ایران به کشورهای دیگر از جمله یونان ارسال می‌شود، فرش و قالی است. برای ارسال فرش می‌توانید از هر 3 روش زمینی، دریایی و هوایی استفاده نمایید. برای ارسال فرش‌های ماشینی به کشور یونان محدودیتی وجود ندارد و هزینه ارسال آن بر اساس وزن، حجم، ابعاد، ارزش فرش و شهر مقصد محاسبه می‌شود.

اما برای حمل فرش‌های دستباف به یونان محدودیت‌هایی وجود دارد. شما می‌توانید تنها 2 عدد فرش دستباف را بدون نیاز به دریافت مجوز به کشور یونان ارسال نمایید.

مدارک مورد نیاز برای ارسال بار به یونان

مدارک مورد نیاز برای ارسال بارها و لوازم شخصی شامل موارد زیر می‌شوند:

 • اصل پاسپورت فرستنده
 • اصل کارت ملی فرستنده
 • آدرس کامل فرد فرستنده و گیرنده
 • کد پستی و تلفن تماس گیرنده
 • کپی بلیط
 • پکینگ لیست یا لیست بسته‌بندی بارها

مدارک مورد نیاز برای ارسال بارهای تجاری:

 • فاکتور فروش
 • کارت بازرگانی
 • مجوزهای لازم
 • بارنامه هوایی
 • پکینگ لیست یا لیست بسته‌بندی بارها

همچنین باید در نظر داشته باشید که برای ارسال برخی بارها مانند حیوانات خانگی علاوه بر این موارد، برخی مدارک اختصاصی و مشخص نیز باید ارائه دهید.

نحوه محاسبه هزینه ارسال بار به یونان و برعکس

هزینه ارسال بار به کشور یونان و برعکس در مجموعه فردین تجارت تحت تاثیر فاکتورهای مختلفی محاسبه می‌شود. این فاکتورها شامل موارد زیر می‌شوند:

 • نوع بار ارسالی (شخصی، لوازم منزل، تجاری، حیوان خانگی و …)
 • وزن و حجم بار
 • روش ارسال بار به یونان (زمینی، دریایی، هوایی)
 • شهر مبدا برای ارسال بار از ایران
 • شهر مقصد در کشور یونان
 • هزینه حمل بار از منزل به محل گمرک
 • هزینه بسته‌بندی
 • هزینه تشریفات گمرکی و اخذ مجوزهای لازم
 • هزینه حمل و نقل بار توسط ایرلاین مورد نظر
 • هزینه صدور بارنامه و بیمه‌نامه
 • هزینه‌های حمل و انبارداری در یونان

با توجه به این موضوع، شما می‌توانید برای استعلام هزینه‌های ارسال بار به یونان در شرکت بین المللی فردین تجارت، با شماره‌های مندرج در سایت تماس گرفته و اطلاعات لازم را در اختیار کارشناسان ما قرار دهید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید