X
TopBanner
فرم درخواست
Loading...

در صورت نیاز به مشاوره میتوانید شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس بگیرند

چه ساعتی با شما تماس بگیریم؟

نحوه ارسال بار به عمان|باربری فردین تجارت

02144313379 کارشناس ترکیه
نحوه ارسال بار به عمان

شما میتوانید برای ارسال بار به کشور عمان از طریق این بنادر (صحار، سویق، صلاله) با کارشناسان مجموعه فردین تجارت تماس بگیرید، تا بهترین نرخ های حمل بار به عمان را با خدمات ویژه و در حالت ایمن به شما معرفی کنند.

باربری فردین تجارت
باربری فردین تجارت

ارسال بار به عمان

شما می توانید بعد از انتخاب شرکت باربری مورد نظر خود، روش ارسال بار به عمان را انتخاب کرده و مطابق آن مراحل اداری موجود را طی کنید. ارسال خرده بار به عمان، شامل بار‌هایی می‌شود که ظرفیت آن‌ها کمتر از یک کانتینر است و می توان آن را با سایر بارها ارسال نمود. علاوه بر ارسال بار شما می توانید به صورت خرده بار یعنی LCL بارهای خود را در صورت کم بودن به این شیوه ارسال کنید.

نحوه ارسال بار به عمان

به دو روش می توانید بار خود را به عمان ارسال کنید که در ادامه بیشتر مورد بررسی قرار می دهیم:

ارسال بار هوایی به عمان

اگر زمان رسیدن بار برای شما بسیار اهمیت دارد و می خواهید هر چه سریع‌تر بار شما ارسال شود، توصیه شرکت فردین تجارت این است که از حمل هوایی برای ارسال بار به عمان استفاده کنید. همه فرودگاه‌هایی که با فرودگاه عمان همکاری دارند، می‌توانند از این نوع روش ارسال بار به عمان استفاده کنند. بار شما به صورت پالت‌های چوبی و فلزی برای بسته‌بندی و ارسال آماده می شوند.

در صورت انتخاب ارسال بار هوایی به عمان، بار بسته به وزن و حجمی که دارد، توسط خاور به فرودگاه بین المللی امام خمینی منتقل می‌شود.

ارسال بار هوایی به عمان

بار‌های زیر برای ارسال هوایی بسیار مناسب هستند:

 • کالای کوچک
 • کالای کم وزن
 • نمونه‌های تجاری
 • خرده بار‌های حساس به فساد

ارسال بار دریایی به عمان

روش ارسال بار دریایی به عمان، مقرون به صرفه‌تر از ارسال بار هوایی به عمان است. کالا‌های بازرگانی و کالا‌هایی که حجیم هستند یا وزن زیادی دارند، با روش حمل دریایی به عمان ارسال می‌شوند. برای ارسال بار دریایی به عمان از طریق بنادر معروف می توانید با شرکت فردین تجارت تماس حاصل نمایید.

برای شیوه دریایی بار به صورت کانتینری و طبق سایز‌های متفاوت آماده شده و چیدمان بار در کشتی باید درست باشد تا تا بار آسیب نبیند. کانتینر‌های 20 فوتی یا 40 فوتی در دسترس مشتری قرار می گیرند تا بسته به میزان بار خود یکی را انتخاب کنند. در اینجا شرکت وظیفه دارد یک لیست کامل از جزئیات بار تهیه کند و پیش از ارسال بار با لنج به عمان، همه اقلام باید شماره‌گذاری شده و یک لیست کامل از آن‌ها مجدد تهیه شود. انجام امور مربوط به سم پاشی و همچنین صدور گواهینامه بین‌المللی برای کارگو برای بسته‌بندی‌های پالت، چوب خام یا... به عهده شرکت بوده و شما باید گواهی سمپاشی یعنی FUMIGATION CERTIFICATE را اخذ کنید که در صورت توافق با شرکت باربری مربوطه، مجموعه خود مراحل قانونی را طی می کند.

ارسال بار دریایی به عمان

انواع کشتی‌های حمل و نقل دریایی

پرطرفدارترین و رایج ترین روش حمل و نقل بار به کشورهای مختلف از جمله عمان استفاده از کشتی می باشد. کشتی های زیر باربری هستند و به صورت کلی 9 نوع مدل باتوجه به ماهیت باری که حمل می کنند، وجود دارد. انواع کشتی به صورت کلی شامل موارد زیر می‌شود:

 • کشتی‌های کانتینر بر (Container Ships)
 • کشتی‌های فله بر (Bulk Carriers)
 • کشتی‌های تانکر نفتی (Oil Tankers)
 • کشتی‌های حمل گاز (Gas Carriers)
 • کشتی‌های یخچال دار (Reefer Vessels)
 • کشتی دام بر (Livestock Carriers)
 • کشتی‌های رو- رو یا به اصطلاح Ro-Ro
 • کشتی‌های چند منظوره و در نهایت مسافربر

نکات مهم ارسال باربه عمان یا بالعکس

 • رعایت مقررات و قوانین ارسال کالا: در هنگام ارسال بار به عمان یا بلعکس، باید به مقررات و قوانین مربوط به ارسال کالا به عمان یا ارسال از عمان به ایران توجه کرد. بعضی از کالاها ممکن است محدودیت ارسال داشته باشند و قابل ارسال نباشند.
 • انتخاب شرکت حمل و نقل مناسب: با انتخاب شرکت حمل و نقل بین المللی مناسب، می‌توانید به راحتی بار خود را از ایران به عمان یا از عمان به ایران ارسال کنید. با توجه به نوع و حم بار شما، بهترین روش ارسال به شما معرفی می شود.
 • پیگیری وضعیت بار: پیگیری وضعیت بار شما در طول حمل و نقل، باعث خاطر جمع شدن شما می شود و بهتر است با شرکت حمل و نقل تماس گرفته و از وضعیت بار خود مطلع شوید.
 • بررسی هزینه های حمل و نقل: هزینه حمل و نقل بستگی به وزن، حجم و نوع کالا دارد. همچنین، نوع خدمات حمل و نقل (دریایی، هوایی یا زمینی) نیز بر روی این هزینه تأثیر می‌گذارد.

قوانین ترخیص بار در عمان

اگر می خواهید به کشور عمان مهاجرت کنید و وسایل شخصی تان را با خود به این کشور ببرید، بهتر است درباره عوارض و مالیات موجود اطلاعات لازم را داشته باشید. اگر لوازم شخصی شما دست دوم باشد (یعنی حداقل 6 ماه استفاده شده باشد) و همچنین به مدت حداقل یکسال در خارج از عمان زندگی کرده باشید، می توانید بدون پرداخت مالیات وسایل خود را به کشور عمان منتقل کنید.

چنانچه قصد دارید، کالای نو وارد کنید گمرک عمان 5 درصد مالیات برای شما در نظر می گیرد. برای ترخیص لوازم شخصی و وسایل منزل باید مدارک زیر را حاضر داشته باشید:

 1. کپی پاسپورت مهر شده ویزای عمان
 2. کپی از مجوز سکونت در عمان
 3. گواهی اشتغال به کار در عمان
 4. اصل بارنامه هوایی
 5. دو نسخه انگلیسی از وسایل با جزئیات کامل به همراه بیمه نامه

مقررات گمرک عمان

اگر فرایند ترخیص وسایل شما بر عهده شخصی دیگر است، حتما باید هنگام ترخیص، وکالت نامه به همراه داشته باشید. از قرار دادن خوراکی و مواد غذایی داخل وسایل شخصی خودداری کنید و این اقلام را در چمدان خود قرار ندهید. گمرک روزهای جمعه و شنبه تعطیل می باشد و بهتر است بدانید که تمام محموله ها 100 درصد بازرسی می شوند و اقلامی مانند کتاب، CD، DVD و… برای بررسی در گمرک نکهداری می شوند تا توسط وزارت اطلاعات بازرسی شوند.

کالاهای ممنوعه برای ارسال بار به عمان

برخی کالاها امکان ارسال به عمان را ندارند و تنها با داشتن مجوز ارسال آنها امکان پذیر می باشد. اما برخی از اقلام به طور کلی ممنوع هستند که شامل موارد زیر می شوند:

 • ساعت
 • قهوه
 • قطعات کامپیوتر
 • عطر و لوازم آرایشی
 • کالاهای خطرناک طبق تعریف یاتا
 • دارو با نسخه و بدون نسخه
 • تجهیزات الکترونیکی
 • محصولات گیاهی
 • ادویه
 • مواد مخدر و مشروبات الکلی
 • تلفن، مودم
 • چرم، پوست یا موی حیوانات
 • مواد غذایی
 • کتاب و مقالات سیاسی و اقتصادی
 • محصولات مربوط به کشور اسرائیل

ارسال بسته پستی به عمان

یکی از راه های ارسال بار به عمان، پست می باشد که شرایط خاص خود را دارد. اگر بار شما وزن کمی دارد یعنی زیر 5 تا 10 کیلو است بهتر است از روش ارسال بسته پستی به عمان که بسیار به صرفه و راحت است، استفاده کنید. بسته از درب خانه شما دریافت شده و باقی کارها توسط شرکت پست انجام می شود و شما فقط باید هزینه پست به عمان را پرداخت کنید.

"ارسال بسته های پستی توسط شرکت فردین تجارت انجام نمی شود"

ارسال بار به عمان با قیمت مناسب توسط شرکت فردین تجارت

چه خطوط هوایی به فرودگاه مسقط (MCT) پرواز دارند؟

علاوه بر خط هوایی قشم ایر که مناسب ترین قیمت را برای حمل بار به عمان دارد، خطوط هوایی قطر و امارات هم به فرودگاه مسقط پرواز دارند. البته قیمت های این فرودگاه ها به مراتب بالاتر می باشد.

قیمت هواپیمایی امارات برای پرواز به فرودگاه MCT به مراتب کمتر از قطر می باشد. همچنین صدور بارنامه خط امارات 7 دلار بوده در حالی که صدور بارنامه قطر ایرلاین چیزی حدود 31 دلار می شود.

بنابراین بعد از خط قشم ایر بهترین خط هوایی برای حمل بار به عمان خط امارات می باشد.

حمل بار از عمان به ایران

ارسال بار از عمان به ایران عمدتا به صورت هوایی یا دریایی انجام می شود که شرکت فردین تجارت با توجه به نوع بار و حجم آن، حمل به هر دو شکل را به شما ارائه می دهد.

این مجموعه می تواند بارهای هوایی را در هر نقطه عمان به ویژه مسقط تحویل گرفته و با ترم exwork به فرودگاه امام آورده و امور قبض انبار و ترخیص را به انجام برساند.

همچنین شما می توانید بارهای کشورهای دیگر را برای ارسال به یک کشور ثالث به عمان آورده و از آنجا ری اکسپورت انجام دهید. برای اطلاع از قیمت حمل و باربری بین المللی کافیست با شماره مندرج در سایت تماس حاصل نمایید.

آیا خط هوایی امارات برای حمل بار به مسقط مناسب است؟

همانطور که گفتیم اگر میزان بار شما کم است، قشم ایر گزینه مناسبی است؛ اما اگر حجم و وزن بار شما زیاد است و خط قشم ایر را با محدودیت مواجه می کند، گزینه هایی مثل امارات و قطر می تواند برای شما انتخاب مناسبی باشد. قیمت خط هوایی امارات نسبت به قطر بهتر است اما یک هزینه ثابت یا سوشارژ برای حمل بار به مسقط دریافت می کند.

برای مشاوره بیشتر می توانید با شرکت باربری فردین تجارت تماس حاصل نمایید.

هزینه حمل بار به عمان چقدر است؟

مشتری در عمان با شرط تحویل کالا با شما توافق می کند. برای این کار می بایست قیمت کالای خود را با هزینه های حمل و نقل به عمان محاسبه کرده و سود خود را به آن اضافه کنید و بر تعداد کالا در هر کانتینر تقسیم کنید.

از آنجایی که در بازار ثباتی برای قیمت وجود ندارد، بهتر است با یک مجموعه باربری بین المللی تمای بگیرید و از لیست هزینه موجود مطلع شوید. هزینه حمل هر کانتینر 20 فوت به بندر صحار عمان برابر با 900 دلار و هر کانتینر 40 فوت 1100 دلار می باشد. رقم مذکور تنها مربوط به حمل دریایی به عمان یعنی بندر صحاربوده و هزینه حمل دریایی به بندر صلاله عمان برابر با 1400 دلار برای هر کانتینر بیست فوت می باشد.

برای کسب اطلاعات تکمیلی با شرکت باربری بین المللی فردین تجارت تماس بگیرید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید