X
TopBanner
فرم درخواست
Loading...

در صورت نیاز به مشاوره میتوانید شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس بگیرند

چه ساعتی با شما تماس بگیریم؟

آشنایی با شهر بورسا در ترکیه

02144313379 کارشناس ترکیه
آشنایی با شهر بورسا در ترکیه

بورسا یکی از شهر های ترکیه است که سالیانه افراد زیادی به ای شهر مسافرت یا مهاجرت میکنند. ما در این سایت محل های دیدنی شهر بورسا ترکیه را برای شما آورده ایم.

باربری فردین تجارت
باربری فردین تجارت

آشنایی با شهر بورسا در ترکیه

بورسا ترکیه دارای جاذبه های گردشگری و تاریخی متنوعی است که تنها ۴ ساعت با استانبول فاصله دارد ولی برای بیشتر گردشگران ایرانی غریب است. این شهر زیبا، اولین پایتخت امپراتوری عثمانی بوده که امروزه جاذبههای گردشگری فراوانی دارد. این شهر دارای مراکز خرید متنوع، جاذبههای تاریخی، پیست اسکی اولوداغ، غذاهای محلی ترکی مثل اسکندر کباب و... میباشد که بیشتر مسافران به دلیل دارا بودن چنین ویژگی هایی به این شهر سفر میکنند. شما میتوانید برای ارسال بار به ترکیه با شرکت فردین تجارت تماس بگیرید و با مشاوران ما صحبت کنید.

بورسا کجاست؟

بورسا در ترکیه در شبه جزیره آناتولی و در جنوب شرقی دریای مرمره قرار گرفته است. بورسا چهارمین شهر بزرگ ترکیه است که به دلیل دارا بودن پوشش گیاهی فراگیر و سرسبزی بیش از حد به )شهر سبز( معروف است. قدمت شهر بورسا به ۴ هزار سال میرسد و تاریخ آن راوی وقایع بسیاری بوده است.شهر بورسا در قدیم از مراکز مهم تجارت ابریشم بوده و جنگهای زیادی نیز از سر گذرانده است. آثار بسیاری از تمدنها را میتوان در سبک معماری های مساجد، حمامهای قدیمی و کلیساهای این شهر مشاهده کرد که بسیار تأمل برانگیز است. بورسا پس از اعالم جمهوری در ترکیه یکی از مراکز صنعتی این کشور شمرده میشود. زبان رسمی شهر بورسا ترکی استانبولی و واحد پول آن لیر ترکیه است. از نظر زمانی بورسا یک ساعت و نیم از تهران عقب تر است.

آشنایی با شهر بورسا در ترکیه

چه زمانی به بورسا سفر کنیم؟

آب و هوای بورسا ترکیه مدیترانهای و معتدل است به طوری که در فصل تابستان گرم و مرطوب میشود و در فصل زمستان شاهد بارش برف سنگین و هوای فوقالعاده سرد خواهید بود. بسیاری از توریست ها برای انجام ورزشهای زمستانی همچون اسکی در پیست اولوداغ، فصل زمستان به ویژه ماههای ژانویه و فوریه را برای سفر به شهر بورسا انتخاب میکنند. زیرا بارش برف در این ماه ها به اوج خود میرسد و بسیار برای اسکی کردن مناسب است. اگر سفر در آب وهوای معتدل را دوست دارید بهتر است، از ماه اردیبهشت تا ماه مهر را برای سفر به شهر بورسا انتخاب کنید. در ماههای گرم سال میتوانید از تفریحات ساحلی این شهر استفاده کنید. برگزاری فستیوالهای متنوعی مانند جشنواره موسیقی بورسا نیز در فصل تابستان میتواند به خوبی شما را سرگرم کند.

اقامت و صرف غذا در بورسا

تلهای بسیاری با کیفیت مناسب و خدمات عالی در بورسا ترکیه مستقر شدهاند که با توجه به بودجه و انتظارات شما اقامت میدهند. به جز هتل های پنج ستاره سایر هتل ها را میتوانید برای اقامت خود برگزینید. برای رفت و آمد در شهر بورسا میتوانید از راه های ارزان استفاده کنید. بریا مثال میتوانید برای بازدید از جاذبههای گردشگری بورسا از مترو، اتوبوس و تاکسی با هزینه مناسب استفاده کنید. یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری بورسا که بسیاری از گردشگران را به خود جذب میکند، رستوران های شهر بورسا است. اسکندر کباب غذای سنتی و اصیل شهر بورسا ترکیه است که اولین بار توسط اسکندر افندی در اواخر قرن نوزدهم در زمان حکومت عثمانی تهیه شده و در اختیار مغازه داران بورسا قرار گرفته است. اسکندر کباب از گوشت بره، کره آبشده، نان برشته به همراه سس گوجه فرنگی و ماست تهیه میشود. در سفر به این شهر توصیه میشود حتما سری به اسکندر کباب یا همان بورسا کبابی بزنید.

علاوه بر  اسکندر کباب شما میتوانید از غذاهایی مانند: پیده، الهماجون، دونر کباب، بورک و کوفته ترکی با طعمی دلپذیر امتحان کنید که در بیشتر رستورانهای بورسا سرو میشود. اگر به غذاهای دریایی عالقهمند هستید میتوانید به رستوران های دریایی بورسا بروید.

جاذبه های تاریخی شهر بورسا

در شهر بورسا یا بورسای سبز که از سرسبزترین شهرهای گردشگری ترکیه به شمار میرود، میتوانید عمارت هایی متعلق به شاهزادگان عثمانی با معماری های چشمگیر مشاهده کنید. در ادامه شما را با تعدادی از مکانهای دیدنی شهر بورسا ترکیه آشنا میکنیم.

جاذبه های تاریخی شهر بورسا

مسجد جامع بورسا

مسجد جامع بورسا دارای ۲۰ گنبد است. ساخت این مسجد به دوران عثمانی تعلق دارد اما عناصر معماری دوران قابل رویت است. سلطان بایزید ایلدرم عهد کرده بود که در صورت پیروزی در جنگهای صلیبی  ۲۰ مسجد بنا کند. پس از پیروزی او در جنگ، مسجد جامع بورسا را با ۲۰ گنبد بنیان گذاشت تا در همه ادوار نظر بازدید کنندگان را به این بنای زیبا و تاریخی جلب کند.

درخت قدیمی اینکایا

قدیمی ترین درخت چنار شهر بورسا درخت اینکایا است که قدمتی ۶۰۰ ساله دارد. این درخت در محله اویوک جی نا در شمال بورسا قرار دارد و از محبوبترین جاذبههای گردشگری بورسا محسوب میشود. ساکنان این منطقه این درخت و اطراف آن را مقدس میشمارند. در اطراف این منطقه رستورانها و کافههایی وجود دارند که آماده پذیرایی از مسافران عزیز هستند.

موزه آتاتورک

آتاتورک در هنگام سفرهایش به بورسا در این ساختمان اقامت داشته است که از سال ۱۹۶۸ به موزه تبدیل شده است. در این موزه لوازم و اشیای متعلق به آتاتورک را میتوانید مشاهده کنید.

روستای جومالی کیزیک

این روستا در شرق بورسا و در دامنه شمالی کوه اولوداغ واقع شده است. کوچههای این روستا باریک و کف آن سنگفرش شده است که گردشگران در این کوچه ها قدم میزنند. در رستورانها و کافههای قدیمی این روستا میتوانید انواع غذاها و خوراکیهای خوشمزه محلی را صرف کنید. مسجد چوبی، چشمه زکیه خاتون، حمام قدیمی و گورستان روستا با سنگقبرهایی خاص از جمله مکان های دیدنی روستای جومالی کیزیک هستند.

آبشار saitabat

این آبشار در دامنه کوه اولوداغ در ۱۲ کیلومتری شهر بورسا قرار دارد. در اطراف این آبشار کافه ها و رستوران هایی قرار دارند که چیدمان میز و صندلی هایشان داخل آب است تا گردشگران از این لوکیشن زیبا نهایت استفاده را داشته باشند. برای بازدید از این منطقه بهتر است یک کفش راحت و مناسب نیز به همراه داشته باشید.

منطقه اولوداغ

اولوداغ بیشتر به دلیل وجود پیست اسکی و تله کابین مورد استقبال توریستان قرار میگیرد. این منطقه خارج از شهر بورسا قرار دارد اما مسیر آن دارای جاذبه های طبیعی فوقالعادهای است که گردشگران از آن به عنوان چشم نواز ترین جاذبه یاد میکنند.

سوغات بورسا

تولید ابریشم در بورسا ترکیه از زمانهای قدیم رایج بوده است به همین دلیل امروزه نیز پارچههای ابریشم این شهر شهرت جهانی دارند. در بازار گوزا هانی بورسا انواع نخ و پارچههای ابریشمی عرضه میشود که بیشتر توریستان به هنگام بازگشت از سفر پارچههای ابریشم، شال، روسری، رومیزی، روتختی و سایر صنایع دستی بورسا را به عنوان سوغاتی خریداری میکنند.

چطور به بورسا سفر کنیم؟

اگر میخواهید از طریق سفر هوایی به بورسا ترکیه سفر کنید، از شهرهای آنکارا، ارزروم و ترابزون میتوانید به فرودگاه شهیر در نزدیکی بورسا بروید. از آنکارا تا بورسا به صورت زمینی میتوانید بروید که تنها ۴ ساعت طول میکشد. اگر از استانبول میخواهید به بورسا بروید، سفر با کشتی انتخاب مناسبی است. گرچه بیشتر افراد برای سفر به ترکیه شهرهای استانبول، آنکارا، آنتالیا و... را در انتخاب میکنند اما بورسا نیز جاذبههای گردشگری فراوانی دارد که میتواند نظر شما را جلب کند.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید