X
TopBanner
فرم درخواست
Loading...

در صورت نیاز به مشاوره میتوانید شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس بگیرند

چه ساعتی با شما تماس بگیریم؟

آشنایی با آدانا ترکیه ← معرفی جاذبه گردشگری و دانشگاه

02144313379 کارشناس ترکیه
آشنایی با شهر آدانا ترکیه

شهر آدانا یکی از شهر های ترکیه است که افراد زیادی بخاطر طبیعت، مراکز خرید زیاد و... به این شهر سفر میکنند. اقتصاد این شهر وابسته به کشاورزی است و بیشتر مردم این شهر کشاورز هستند.

باربری فردین تجارت
باربری فردین تجارت

شهر آدانا ترکیه

آدانا یکی از شهر های ترکیه است و جزو پنجمین شهر بزرگ ترکیه محسوب میشود. شهر آدانا یکی از شهرهای تاریخی است که در سال های اخیر مورد توجه بسیاری از ایرانیان قرار گرفته است. جاذبه گردشگری و تاریخی این کشور باعث شده است هر ساله تعداد زیادی گردشگر به خصوص ایرانیان به کشور سفرکنند و از امکانات این شهر بهرمند شوید. جمعیت این کشور حدود1.530.257  نفر جمعیت دارد و از لحاظ موقعیت مکانی در دشت کیلیکه کیلیکیا  و در کنار رود سیحان ساروس قرار دارد. یکی از مزیت های این شهر این است که زمین های حاصل خیزی دارد و به همین خاطر مرکز کشاورزی در ترکیه شهر آدانا  است. بسیاری از افراد به دلایل زیادی به شهر آدانا مهاجرت میکنند و میخواهند تمامی وسایل خود را به این کشور منتقل کنند شما میتوانید برای ارسال بار به ترکیه با شرکت فردین تجارت تماس بگیرید و با کار شناسان ما صحبت کنید.

تاریخچه شهر آدانا 

شهر آدانا حدود 34 ق م  به تصرف اسکندر مقدونی در آمد و در سال 608 م  شهر آدانا  ترکیه تبدیل به  استان شد و اداره آن به دست عثمانی ها افتاد. آدانا شهری است که در میان سلسله ها مختلفی همچون  آشوری ها، ایران، مقدونیه، روم، بیزانس و... چرخیده است.

جاهای دیدنی شهر آدانا  ترکیه

شهر آدانا طبیعت شگفت انگیزی دارد و به همین خاطر توجه گردشگران زیادی به خصوص ایرانیان را به خود جلب کرده است. از جاهای دیدنی شهر آدانا میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

 • پل تالش
 • برج ساعت
 • حمام ارمک
 • حمام چارشی
 • مسجد اولو جام
 • کلیسا های آدانا 
 • پارک و باغ های آدانا 
 • پارک سنتر
 • کاخ رمضان اوغلو پیری پاشا

جاهای دیدنی شهر آدانا  ترکیه

دانشگاه های شهر ترکیه

یکی از راه های مهاجرت به ترکیه، تحصیل در دانشگاه های ترکیه است. ترکیه دانشگاه های بسیار خوبی دارد که هر ساله افراد زیادی به این کشور به دلیل تحصیل مهاجرت میکنند. از دانشگاه های شهر آدانا میتوان به موارد زیر اشاره کرد. دانشگاه چکوروا، دانشگاه علم و صنعت از جمله دانشگاه های شهر آدانا هستند که سالیانه ایرانیان زیادی به این دانشگاه ها میروند. اگر شما میخواهید اثاثیه خود را به کشور ترکیه ببرید میتوانید از خدمات شرکت ما استفاده کنید. کارشناسان ما پاسخگوی تمامی سوالات شما میباشند برای اطلاعات بیشتر و ارسال بار به ترکیه، ارسال بار به آنتالیا میتوانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

خرید خانه در شهر آدانا 

خرید ملک در ترکیه طرفداران زیادی به خصوص در ایرانیان دارد. شما میتوانید بعد از خرید خانه یکی از شهروندان شهر آدانا شوید و از مزایای آن استفاده کنید. هزینه خرید ملک در آدانا در بیرون شهر از 6500 لیر شروع میشود و قیمت خرید خانه در داخل شهر از 4000 لیر شروع میشوند علاوه بر خرید شما میتوانید در شهر آدانا خانه اجاره کنید. اجاره هر خانه در شهر آدانا بین 500 تا 2000 لیر است.

شرایط آب و هوایی آدانا

آب و هوای شهر آدانا گرم است به طوری که  در زمستان ها  دمای این شهر در کمترین حالت 18 درجه است.  در تابستان و پاییز بارندگی های خاصی وچود ندارد اما در زمستان بارندگی های شدید در این شهر اتفاق می افتد البته ناگفته نماند که تابستان های این شهر بسیار گرم است.

مراکز خرید شهر آدانا

مراکز خرید شهر آدانا

در شهر آدانا مراکز خرید زیادی وجود دارد. 3 تا از مراکز مهم شهر آدانا شامل:

 1. M1 Adana AVM
 2. Cakmak Plaza Alisveris Merkezi
 3. Viptuning

البته همان طور که گفتیم مراکز خرید های زیادی وجود دارد اما این 3 مورد از معروف ترین آن ها هستند که شما میتوانید در این راکز لباس های زیادی خریداری کنید.

وضعیت کار در شهر آدانا

آدانا یکی از شهر های صنعتی کشور ترکیه است که اقتصاد شهر آدانا  به شدت به کشاورزی وابسه است به طوری که 73 درصد جمعیت این شهر کاشاورزی، ماهیگیری و جنگلداری انجام میدهند.

در حالت کلی وضعیت کار در شهر آدانا خوب است افراد زیادی به دلیل شغل به این کشور مهاجرت میکنند.  اگر شما علاقه به کشاورزی دارید میتوانید به راحتی در این شهر کار پیدا کنید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید