X
TopBanner
فرم درخواست
Loading...

در صورت نیاز به مشاوره میتوانید شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس بگیرند

چه ساعتی با شما تماس بگیریم؟

آداب و رسوم و فرهنگ قبرس شمالی

02144313379 کارشناس ترکیه
آداب و رسوم و فرهنگ قبرس شمالی

کشور قبرس یکی از کشور های اروپایی است که به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم میشود. امروزه بسیاری از افراد به دلیل کار، تحصیل و... به قبرس شمالی مهاجرت میکنند یکی از سوالاتی که برای این افراد پیش می آید این است که فرهنگ مردمان قبرس شمالی چگونه است؟

برای پاسخ این سوال با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

باربری فردین تجارت
باربری فردین تجارت

فرهنگ مردم قبرس شمالی

کشور قبرس به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم میشود. فرهنگ و آداب و رسوم مردم قبرس شمالی تلفیقی از فرهنگ ترکی و یونانی  است و به همین خاطر فرهنگ این مردم بسیار غنی و متنوع است. بیشتر مردمان این کشور ترک نشین هستند و به همین خاطر 90 درصد مردمان این کشور مسلمان هستند. مردمان قبرس زمان زیادی را در آخر هر هفته کنار خانواده و فامیل  میگذرانند.

زبان یونانی و ترکی دو زبان اصلی این کشور است البته زبان های دیگری هم وجود دارد زبان عربی، زبان ارمنی از جمله زبان هایی است که مردمان قبرس شمالی صحبت میکنند.  اگر بخواهیم به طور کلی بگوییم 78 درصد مردمان آنجا انگلیسی، 12 درصد زبان فرانسوی و 5 درصد هم زبان آلمانی صحبت میکنند به همین خاطر اگر شما مسط به زبان انگلیسی باشید میتوانید به راحتی در این کشور صحبت کنید. بسیاری از خانواده ها قبل از مهاجرت با مشکلاتی روبه رو میشوند که یکی از آن ها ارسال بار به قبرس است. شما میتوانید برای ارسال اثاثیه به قبرس شمالی با شرکت فردین تجارت تماس بگیرید.

فرهنگ مردم قبرس شمالی

خانواده در فرهنگ قبرس شمالی

همان طور که در ابتدای مقاله به آن اشاره کردیم برای بسیاری از مردمان قبرس خانواده بسیار اهمیت دارد برای همین بیشتر اوقات فراغت خود را مانند پیکنیک، جشن در کنار خانواده خود میگذرانند. با وجود اینکه در این جزیره تغییرات اجتماعی زیادی به وجود آمده است اما ساختار سنتی خانواده در قبرس شمالی هنوز همان شکل است.

پدرسالاری در قبرس یک امری عادی است پس از مردان آن کشور انتظار میرود که مخارج خانواده خود را تامین کنند در حالی که زنان وظیفه خانه داری و مراقبت از کودک را  برعهده دارند. در هنگام غذا خوردن تمامی اعضای خانواده باید کنار هم باشند تا باهم غذا بخورند.

در عید ها بچه ها لباس های نو میپوشند و هدیه هایی از طرف بقیه دریافت میکنند. یکی از محورهای اصلی این عید غذا درست کردن است که خانواده ها غذاهای مختلفی درست میکنند و باهم به اشتراک میگذارند.

آداب و رسوم مردمان قبرس شمالی

آداب و رسوم مردمان قبرس شمالی

مردمان کشور قبرس بسیار اجتماعی هستند و در تمامی خیابان ها کافی های محلی وجود دارند تا افراد بتوانید با هم صحبت کنند. یکی از ویژگی های مردمان قبرس شمالی این است که بسیار مهمان نواز هستند و پذیرایی از مهمان معمولا با قهوه یا شربت های همچون شربت عسل، شربت گلاب و...شروع میشود. در قبرس شمالی صنایع دستی بسیار وجود دارد زیرا صنایع دستی که از نسل قبل به نسل دیگر انتقال داده شده است به خوبی از آن نگهداری کرده اند.

در قبرس شمالی رقص سنتی توسط مردمان  محلی، شهرداری ها، ایالت ها و... به عنوان نماد فرهنگ، تاریخ و هویت ملی اجرا میکنند به همین خاطر جشنواره هایی در قبرس شمالی برگذار میشود محبوبیت زیادی دارد. اگر بخواهیم به طور کلی برای شما بگوییم فرهنگ کشور قبرس شباهت زیادی با فرهنگ ایران دارد.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید