X
TopBanner
فرم درخواست
Loading...

در صورت نیاز به مشاوره میتوانید شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس بگیرند

چه ساعتی با شما تماس بگیریم؟

بهترین شغل در ترکیه برای ایرانیان - لیست شغل‌های پردرآمد و ممنوعه در ترکیه

02144313379 کارشناس ترکیه
بهترین مشاغل ترکیه برای ایرانیان مهاجر

در این مقاله از وب سایت فردین تجارت به بررسی بهترین مشاغل برای ایرانیان در ترکیه و بهترین ایده‌ها برای راه اندازی کسب و کار در ترکیه پرداخته‌ایم.

باربری فردین تجارت
باربری فردین تجارت

ترکیه با توجه به موقعیت و جایگاه قرار گیری خود به عنوان سکو یا پلی برای مهاجرت به کشورهای اروپایی می‌باشد. از این رو ایرانیان بسیاری برای دریافت ویزای کاری اقدام می‌نمایند. یافتن بهترین شغل برای ایرانیان یکی از مهم‌ترین اولویت‌ها می‌باشد. 

یکی از بهترین اقدامات برای کسانی که مهاجرت می‌کنند این است که روش‌های کسب درآمد را مورد بررسی قرار دهند. در صورتی که تخصص و یا مهارتی دارید، حتما بررسی کنید که آیا کشور ترکیه به آن تخصص و یا مهارت نیاز دارد. در ادامه این مقاله از وب سایت فردین تجارت به بررسی بهترین و پرسودترین مشاغل در ترکیه می‌پردازیم.

بهترین شغل در ترکیه برای ایرانیان چیست؟

معرفی یک شغل به عنوان بهترین، کار سختی است. انتخاب شغل با توجه به معیارهای بسیاری همچون تحصیلات، شرایط زندگی، سن، میزان تجربه، میزان تسلط بر زبان و.. تعیین می‌گردد. یکی از بهترین گزینه‌ها ین است که پردرامدترین مشاغل را بررسی نماییم و شما می‌توانید با توجه به توانایی‌هایتان گزینه مدنظرتان را انتخاب نمایید. با این حال شایان ذکر است که مدیران اجرایی، دندانپزشکان، وکلا و مدیران ارشد مالی بیشترین میزان درآمد را دارا می‌باشند. 

آشنایی با لیست مشاغل موردنیاز ترکیه

آشنایی با لیست مشاغل مورد نیاز ترکیه- فردین تجارت

با علم به لیست مشاغل مورد نیاز ترکیه می‌توان برنامه مهاجرت دقیق‌تری داشت و همچنین سریع‌تر به هدف بندی استخدام رسید. در ادامه به معرفی مشاغل مورد نیاز ترکیه می‌پردازیم:

 • حسابداری

 • نقاشی ساختمان

 • تورلیدر

 • کاشی کاری

 • فناوری اطلاعات

 • آشپز

 • مدیرفروش

 • گارسون

 • کارشناسی بیمه

 • ام دی اف کار

 

بیشتر بخوانید: ارسال بار به استانبول، ارسال بار به ترکیه، ارسال بار به ازمیر

 

مشاغل پردرآمد ترکیه در حوزه پزشکی

در کشور ترکیه شغل پزشکی اعم از عمومی تا متخصص از د رآمد بالایی برخوردار هستند. پزشکان در جامعه ترکیه از جایگاه بالایی برخوردارند. در صورتی که در ایران در رشته پزشکی تحصیل کرده‌اید و می‌خواهید در ترکیه به طبابت بپردازید، کافی است که مدارک خود را معادل سازی نمایید. علاوه بر آن لازم است که در آزمون مربوطه شرکت نمایید و زبان ترکی استانبولی را نیز با مهارت صحبت نمایید. برخی از مشاغل پردرآمد پزشکی عبارت است از: پزشک اطفال، متخصص قلب. 

در صورتی که پاسپورت و یا شهروندی کشور ترکیه را داشته باشید، می‌توانید در دیگر شغل‌های پزشکی همانند دندانپزشکی، دامپزشکی، داروسازی، پرستاری، مامایی، مسیول داروخانه، مدیریت بیمارستان طبابت نمایید. 

مشاغل پردرآمد حوزه مهندسی

رشته‌های حوزه فنی و مهندسی عنوان دیگر از مشاغل پر سود در کشور ترکیه می‌باشد. مهندسی معماری و معماری داخلی، مشاغل مربوط به خانه و تعمیرات آن، مکانیکی خودرو می‌باشد. 

مشاغل پردرآمد در حوزه تکنولوژی

به دلیل پیشرفت تکنولوژی و افزایش برندها، متخصص در زمینه فناوری اطلاعات در کشور ترکیه بسیار مورد نیاز است. به دلیل اینکه غالب این کشورها، به زبان انگلیسی ارتباط برقرار می‌نمایند، می‌توانید از طریق این زبان اقدام نمایید. طراحی سایت و اپلیکیشن چه به صورت بک اند و فرانت نیز از دیگر مشاغل پردرآمد در ترکیه است. 

لیست مشاغل ممنوعه در حوزه صنایع دریایی

 1. خدمت در کشتی

 2. غواصی

 3. ماهیگیری

 4. کاپیتان کشتی و قایق‌های مسافرتی

 5. خدمت در کشتی به عنوان خدمه و منشی

 6. صید انواع صدف و مروارید

لیست مشاغل ممنوعه دولتی

 1. وکالت

 2. قضاوت

 3. دادستان

 4. صنایع دفاعی

 5. کارگزار گمرک

 6. پلیس

میزان درآمد مشاغل در ترکیه

میزان درآمد مشاغل در ترکیه- فردین تجارت

میزان حقوق و درآمد یکی از مهم‌ترین موارد در انتخاب شغل است. میزان حقوق پایه در شهر استانبول 8500 لیر است. متوسط حقوق ماهیانه شغل‌ها در ترکیه عبارت است از:

حسابدار           15000 لیر

معمار              17900 لیر

وکیل               23500 لیر

مدیر اجرایی     21500

مهندس عمران  22900

دندانپزشک     60000 لیر

برنامه نویس   34000 لیر

مهندس برق    35800 لیر

معلم دبستان    12000 لیر

بهترین و پردرآمدترین مشاغل برای خانم‌ها در ترکیه

در کشور ترکیه تفاوتی در مشاغل برای خانم‌ها و آقایان وجود ندارد. بنابراین فرصت‌های شغلی برای خانم‌ها بسیار زیاد است. با این وجود توانایی و یا مهارت خانم‌های ایرانی در ترکیه همچون آرایشگری، آشپزی، عکاسی، خدمات هتلداری و..می‌تواند برای خانم‌ها کسب و کار پر رونقی را رقم بزند. 


 • برای راه اندازی کسب و کار در ترکیه چگونه باید عمل کرد؟

  راه اندازی کسب و کار در ترکیه، درست مثل ثبت شرکت در این کشور است. باید تمامی مراحل ثبت شرکت در ترکیه را پشت سر بگذارید و البته مجوز کار در ترکیه، و در صورت لزوم، مجوزهای مربوطه را نیز اخذ کنید.

 • آیا برای راه اندازی کسب و کار در ترکیه، تسلط به زبان ترکی اجباری است؟

  به صورت کلی خیر. تسلط به زبان ترکی اجباری نیست، اما ممکن است بسته به شغلی که قصد فعالیت در آن را دارید، اجباری باشد. به علاوه، تسلط به زبان یک امتیاز بزرگ برای توسعه و پیشرفت شما خواهد بود.

 • شرایط کار در ترکیه برای ایرانیان چگونه است؟

  کشور ترکیه نرخ بیکاری بالایی دارد و خیلی با توجه به اوضاع اقتصادی فعلی آن ، در دوره کنونی شرایط مساعدی برای کار ندارد.
   

 • آیا برای کار در ترکیه پیشنهاد کاری لازم است؟

  بله برای کار در ترکیه باید از یک کارفرمای ترک پیشنهاد شغلی داشته باشید و مجوز کار اخذ شده باشد.
   


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید