X
TopBanner
فرم درخواست
Loading...

در صورت نیاز به مشاوره میتوانید شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس بگیرند

چه ساعتی با شما تماس بگیریم؟

بررسی هزینه زندگی در ترکیه در سال 1402

02144313379 کارشناس ترکیه
هزینه زندگی در ترکیه در سال 1402 چقدر است؟

زندگی در ترکیه به دلیل نزدیکی به ایران، پایین بودن هزینه های زندگی و شباهت های فرهنگی بسیار با ایران آسان است. برای مهاجرت و اقامت در ترکیه ابتدا بودجه ای که دارید، هزینه زندگی در ترکیه در کنار خرید، رهن اجاره مسکن در کشور ترکیه را مورد بررسی قرار دهید. در ادامه لیستی از هزینه زندگی در ترکیه در سال 1402 را برای شما عزیزان تهیه کرده ایم.

باربری فردین تجارت
باربری فردین تجارت

مهاجرت به ترکیه تنها هزینه ی رفت و آمد، بلیط هواپیما و تهیه یک مسکن نیست بلکه باید همه جوانب را در نظر بگیرید سپس با توجه به بودجه ای که دارید برای مهاجرت به ترکیه، اقدام نمایید. اگر قصد مهاجرت برای زندگی دارید که در ادامه به بررسی کامل هزینه زندگی در ترکیه خواهیم پرداخت و اگر قصد راه اندازی واردات صادرات، استفاده از خدمات باربری از ایران به ترکیه و بلعکس را دارید، نیاز است هزینه های باربری به ترکیه را براورد کنید پس با فردین تجارت همراه باشید. بسیاری از افراد بعد از مهاجرت به ترکیه با چالش هایی روبه رو میشوند که یکی از آن ها ارسال بار به ترکیه و شهر های آن از جمله ارسال بار به استانبول، ارسال بار به آلانیا و.... است که شما میتوانید با شرکت باربری فردین تجارت تماس بگیرید.

بررسی کامل هزینه زندگی در ترکیه در سال 1402

قبل از آن که به فکر مهاجرت به ترکیه باشید ابتدا باید شرایط زندگی و شرایط شغلی در کشور ترکیه را بسنجید. برای مثال کشور ترکیه از لحاظ حقوق، حداقل دستمزد در ترکیه ماهانه 5,500 لیر است که معادل 298 دلار آمریکا محسوب می‌شود. همچنین متوسط دستمزد مشاغل در ترکیه نیز حدود 10000 لیر در ماه یا 675 دلار آمریکاست. ضمنا گفته شده است که دولت ترکیه در سال میلادی جدید، سعی دارد تغییراتی در حداقل دستمزد در ترکیه اعمال کند. پس باید همه ی جوانب زندگی در ترکیه را با توجه به دستمزدی که می گیرید بسنجید و برنامه ریزی کنید.

 • بررسی هزینه خورد و خوراک

بررسی هزینه خورد و خوراک

هزینه ی خورد و خوراک، هزینه تامین آب در ترکیه قدم بعدی پس از تهیه ی مسکن است. هر چقدر هم که بخواهید صرفه جویی کنید و از هزینه های جانبی برای زندگی بهتر در کشور ترکیه داشته باشید نمی توانید از هزینه غذا و آب بگذرید زیرا مهم تر از هرچیزی به این دو نیاز دارید. به طور کلی قیمت مواد غذایی در ترکیه با کشورمان تفاوت چندانی ندارد به همین دلیل سفر به ترکیه از باقی مقصدهای اطراف ایران به‌صرفه‌ تر و راحت‌تر خواهد بود.

 • تامین پوشاک

هزینه تامین پوشاک در ترکیه

هزینه پوشاک در ترکیه همانند تهیه مواد غذایی، هزینه خرید اینترنت در ترکیه و... بسیار حائز اهمیت می باشد. بسیاری از افراد برای مهاجرت به خارج از کشور، خرید لباس و پوشاک از ترکیه را ترجیح می دهند و بار کمتری را با خود می برند. گرچه مجاز به بردن بار همراه با خود به ترکیه و یا بلعکس هستید برای برآورد هزینه  ما را همراه کنید. 

 • هزینه مسکن در ترکیه

هزینه خرید ملک در ترکیه

مهم ترین قدم اول برای اقامت در ترکیه، خرید مسکن و یا رهن و اجاره ی آن است. پس ابتدا هزینه ی اجاره مسکن در ترکیه، خرید ملک در کشور ترکیه را بررسی کنید. قیمت خرید ملک در ترکیه بستگی به منطقه و محله‌ای دارد که قصد اقامت در آن را دارید. برای مثال در بخش آسیایی ترکیه با حداقل 3 میلیارد تومان هم می‌توانید صاحب خانه شوید، اما شرایط اخذ اقامت با این میزان سرمایه با خرید ملک به ارزش 400 هزار دلار متفاوت است. در خرید ملک با مبالغ کمتر از 400 هزار دلار، پروسه‌ی دریافت اقامت طولانی‌تر خواهد شد.

 • هزینه تحصیل در کشور ترکیه

هزینه تحصیل در کشور ترکیه

اگر قصد ادامه تحصیل در ترکیه را دارید اولین پیشنهاد دریافت بورسیه است. اگر موفق به اخذ بورسه تحصیلی نشده اید ما شما را در تحلیل و بررسی هزینه زندگی دانشجویی در ترکیه، کمک خواهیم کرد. لازم به ذکر است شهریه دانشگاه خصوصی و دولتی باهم متفاوت است. از طرفی باید گفت برای تحصیل به زبان‌ترکی شهریه کمتری نسبت به زبان‌انگلیسی پرداخت خواهید کرد.

 • هزینه درمان در کشور ترکیه

هزینه درمان در کشور ترکیه

هزینه پزشکی در ترکیه مشابه به هزینه ی درمان در کشور خودمان است. به عبارت دیگر هزینه درمان در بیمارستان دولتی ارزان تر از بیمارستان خصوصی است. بیمارستان های دولتی فقط بیمه SGK  را قبول می کنند. این بیمه مانند بیمه تامین اجتماعی در کشور خودمان است. البته این بیمه تنها به شهروندان اختصاص دارد.

هزینه بیمه درمانی در ترکیه:

هزینه ی بیمه درمانی در ترکیه به عواملی چون نوع بیمه و هزینه ای که سالیانه برای آن می پردازید وابسته است. بر اساس قانون ترکیه، تمامی اشخاص زیر 17 سال و بالای 65سال الزامی بر پرداخت بیمه ندارند.می توان گفت هزینه ی بیمه درمانی برای اشخاص  18 تا 23 سال، تقریبا 4۰۰ لیر، و برای افراد 23 تا 65 سال چیزی حدود سه هزار لیر در سال خواهد بود.

 • هزینه تفریحات در ترکیه

هزینه تفریحات در ترکیه

جاذبه های گردشگری استانبول یکی از بهترین شهرهای توریستی جهان متنوع است، این شهر وسیع و هفده میلیون نفری دارای اماکن تاریخی، جاذبه های مذهبی و تفریحات آیده ال برای همه رده های سنی می باشد. برای بررسی هزینه گردش و تفریح در ترکیه باید مواردی اعم از هزینه ورودی شهربازی استانبول، قیمت موزه های استانبول، هزینه جاذبه های تاریخی استانبول، هزینه اماکن مذهبی استانبول، هزینه پارک های استانبول، هزینه سواحل استانبول و.... را مد نظر قرار دهید.

میانگین هزینه‌ زندگی در ترکیه چقدر است؟

میانگین هزینه زندگی در کشور ترکیه برای یک نفر حدود 350 دلار در ماه و برای یک خانواده دو نفره حدود 620 لیر در ماه است. هزینه زندگی دانشجویی در ترکیه مبلغی حدود 500 الی 600 دلار در ماه است.


 • هزینه زندگی در ترکیه چگونه است؟

  طبیعتاً هزینه‌های زندگی در هر جایی از دنیا بستگی به نوع زندگی آن شخص، نوع خوراک، پوشاک، محل و منطقه زندگی و… دارد. اما میانگین هزینه ماهانه زندگی در این کشور، حدوداً چیزی در بین 6848.46 لیر برای یک نفر در ماه است.

 • بهترین شهر برای زندگی در ترکیه کجاست؟

  شهر استانبول قلب اقتصادی ترکیه نام گرفته است. دلیل این نام گذاری، موقعیت جغرافیایی این شهر است که مسیر تجاری آبی و خاکی خاصی دارد.

 • بزرگ ترین مشکل زندگی در کشور ترکیه چیست؟

  مسئله زبان است. در واقع علیرغم توانایی صحبت کردن با زبان انگلیسی در خصوص مردمی که با صنعت گردشگری در ارتباطند، اکثر مردم ترکیه توانایی و تمایل صحبت کردن به این زبان را ندارند. این موضوع می‌تواند برای کسانی که قصد زندگی در این کشور را دارند ایجاد مشکل کند.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید