X
TopBanner
فرم درخواست
Loading...

در صورت نیاز به مشاوره میتوانید شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس بگیرند

چه ساعتی با شما تماس بگیریم؟

شرکت حمل و نقل از ترکیه به ایران

02144313379 کارشناس ترکیه
شرکت حمل و نقل از ترکیه به ایران

شرکت حمل و نقل بین المللی فردین تجارت در زمینه ی ارسال بار از ترکیه به ایران و بلعکس را با ضمانت، ارائه می دهد. ارسال بار از ترکیه به ایران با کمترین هزینه را با مراجعه به این شرکت باربری، تجربه نمایید. مهم ترین اقدام پس از تعیین شرکت حمل بار، مشخص کردن نوع و ماهیت کالا برای ارسال از ترکیه است که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

باربری فردین تجارت
باربری فردین تجارت

کشور ترکیه یکی از مهم‌ترین کشورهای قاره‌ های اروپا و آسیا محسوب می شود که با پیشرفت اقتصادی زیادی که در این چند سال اخیر داشته است،  توانسته سهم بالایی در بسیاری از بازارها مانند پوشاک، خودروسازی، کشتی‌سازی و … بدست آورد. کشور ترکیه به واسطه شرایط خاصی مانند همسایگی با ایران و کیفیت نسبتا بالا اجناس ؛ به یکی از کشور های مهم‌ برای واردات محصولات مختلف نزد تجار و مسافران ایرانی تبدیل شده است. بنابر آمار گمرک ایران ؛ ترکیه رتبه چهارم واردات محصول به ایران را دارد. بسیاری از ایرانیان محصولات کسب و کار خود را از ترکیه وارد میکنند.

بیشتر بخوانید: ، ارسال بار به استانبول، ارسال بار به ازمیر

شرکت حمل و نقل از ترکیه به ایران

روش حمل بار از ترکیه به ایران

اگر قصد ارسال کالا و محصولی از ترکیه به ایران را دارید ابتدا باید یک شرکت باربری بین المللی معتبر را جست و جو کنید که قابل اعتماد و مطمئن باشد. قبل از هر چیز ابتدا باید هزینه ی ارسال بار از ترکیه را با مراجعه به شرکت های مختلف، بسنجید و سپس با انتخاب یکی از آن ها، برای این عمل اقدام نمایید. شرکت حمل و نقل فردین تجارت دارای سال ها تجربه در زمینه ی ارسال کالا از ترکیه به ایران و بلعکس می باشد که توانسته است محبوبت خود را در میان مشتریان، به دست بیاورد.

هزینه ی ارسال بار از ترکیه به ایران چقدر است؟

هزینه ی ارسال بار از ترکیه به ایران

در محاسبه ی هزینه ارسال بار از ترکیه به ایران عوامل متعددی به شرح زیر، موثر هستند:

 • ماهیت و نوع بار: ابتدا باید مشخص کنید کالا‌‌های شما در دسته مواد شیمیایی خطرناک هستند یا کالا‌‌های عمومی ‌و عادی. به طور کلی بار های می توانند به دسته های کارگو، فریت بار، خرده بار،اضافه بار تقسیم شوند.
 • حجم و وزن: وزن واقعی و وزن حجمی‌ دو فاکتور جدایی‌ناپذیر در محاسبه هزینه بار به‌شمار می‌آیند. وزن واقعی همان وزنی است که از طریق وزن کشی با ترازو به دست می‌آید. اما وزن حجمی ‌از طریق محاسبات زیر به دست می‌آید. (از اعداد در مقیاس سانتیمتر استفاده کنید)

  ۶۰۰۰ / (طول × عرض × ارتفاع)

 • بسته بندی: هنگام حمل بار از ترکیه به ایران، برای بسته‌بندی بار‌‌های خود، می‌توانید از وسایلی نظیر جعبه‌‌های مقوایی، پالت چوبی و پالت پلاستیکی استفاده کنید. نوع بسته بندی تاثیر بسزایی در تعیین میزان هزینه دارد و هزینه هریک از انواع بسته‌‎بندی نیز متفاوت از دیگری است.

 • اینکوتِرمز کالا: اینکوتِرمز کالا به مقررات بین المللی اطلاق می‌شود که برای حمل و نقل در نظر گرفته شده است.

 • مسیر: بعد از بررسی موارد فوق، وقت آن رسیده است که نوع مسیر خود را انتخاب کنید. انتخاب مسیر تا حد زیادی تابع هزینه و زمان شما است. همچنین با توجه به خدمات و امکاناتی که در طول مسیر به شما ارائه می‌شود، هزینه‌‌ها نیز تغییر می‌کنند.

 • هزینه ی مجوز: شما برای واردات یا صادرات برخی از کالا‌‌ها، مانند محصولات آرایشی، نیاز به مجوز دارید و در صورت نداشتن مجوز برای کالاهای خاص، هیچ شرکت حمل و نقلی با شما همکاری نخواهد کرد.

 • مبدا و مقصد: مبدا و مقصد آنقدر در هزینه ارسال بار از ترکیه به ایران تاثیر گذار هستند که در یک تیتر دیگر به طور مفصل به آن پرداخته‌ایم. مثلا هزینه حمل بار از ترکیه به تهران با هزینه حمل بار از ترکیه به تبریز متفاوت است. یا هزینه حمل بار از آنتالیا به تهران با هزینه حمل بار از شهر‌‌های دیگر ترکیه به ایران متفاوت است.

 • نرخ ارز: همانطور که می‌دانید نرخ ارز در این روز‌‌ها نوسان زیادی دارد و مدام دچار تغییر و تحولات می‌گردد. هزینه کالا‌‌ها و برخی از هزینه‌‌های دیگر به ارز وابسته است. بنابراین برای اطلاع داشتن از این مورد، در هنگام ارسال بار از ترکیه به ایران، باید از قیمت به روز ارز مطلع باشید.

 • مقررات دولتی: کشور ایران و ترکیه مانند هر کشور دیگری، قوانینی را مبنی بر ورود و خروج کالا تنظیم کرد‌‌ه‌اند. به همین خاطر در هنگام محاسبه هزینه ارسال بار از ترکیه به ایران هزینه مقررات دولتی مانند هزینه مالیات یا گمرک نیز در نظر گرفته می‌شود.

ارسال اثاثیه از ترکیه به ایران چگونه است؟

شرط اینکه بتوانید از ترکیه به ایران بار و اثاث ارسال کنید داشتن کارت کیملیک می باشد و پس از آن ؛داشتن بیش از یک سال اقامت در کشور ترکیه و اخذ نامه ای مبنی بر ترک خاک از کنسول گری ایران ( کنسول گیری استانبول و کنسول گری مرز ) ؛ شروط اصلی برای باربری از تزکیه به ایران می باشد.

اولین مرحله در اسباب کشی از ترکیه به ایران تهیه لیست بسته بندی می باشد.  سپس شما باید همراه با لیست بسته بندی به یکی از کنسولگر های ایران در ترکیه مراجعه کنید. در آنجا ابتدا باید مدارکی که نشان دهنده اقامت شما در ترکیه می باشد را نشان دهید و سپس علت مهاجرت به ایران ( مثلا به دلایلی چون ؛ عدم تکفل مالی ، عدم امنیت اجتماعی ، عدم درآمد و کسب و کار مناسب و . . . ) بیان کنید. سپس سفارت خانه ای نامه ای برای گمرک ایران صادر می کنند و در آن ثبت می شود که شما قصد ارسال اثاث منزلتان را از کدام شهر ترکیه به کدام شهر ایران دارید. در صورتی داشتن این نامه هزینه های گمرکتان بسیار کاهش می یابد و در صورت نداشتن نامه ، گمرک ایران این استنباط را دارد که بار شما جهت خرید و فروش و تجارت به ایران ارسال می شود و هزینه های گمرکی آن متفاوت و بیشتر می باشد.

پس از اخذ مجوز از کنسولگری بارتان از مرز بازرگان به ایران ارسال می شود ، بارتان در گمرک غرب یا گمرک شهریار تحویل داده می شود . پس از طی مراحل قانونی فک پلمپ و ارزیابی و تحویل به انبار ؛ در صورت تمایل و درخواست صاحب بار ؛ بارتان از گمرک تا درب منزل ( از گمرک به تمام مناطق کشور ) ارسال می شود.

راه های ارسال بار از ترکیه به ایران

 • حمل بار از ترکیه به ایران به صورت دربستی

در این روش حمل بار از ترکیه به ایران به صورت دربستی اگر مشتری بخواهد خودروی ارسال بار را به صورت دربست در اختیار بگیرد باربری بین المللی فردین تجارت این کار را برای شما مشتریان گرامی انجام می دهد. از مهم ترین مزایای ارسال بار از ترکیه به ایران به روش دربستی می توان به ارسال سریع بار اشاره کرد و بارتان در کنار بارهای دیگر قرار داده نمی شود.

 • ارسال بار زمینی از ترکیه به ایران

ارسال بار زمینی از ترکیه، به دلیل همسایگی کشور ترکیه و کشور ایران، گزینه مناسبی برای حمل خواهد بود. هزینه ارسال بار زمینی از ترکیه به ایران پایین‌تر از مسیر‌‌های دیگر است. مدت زمان ارسال بار از راه زمینی بین ۷ تا ۱۰ روز برای فول بار‌‌ و بیش از دو هفته برای خرده بار‌‌ طول می‌کشد.

 • حمل بار هوایی از ترکیه به ایران

اگر می‌خواهید بار شما در کمترین زمان ممکن به مقصد برسد، پیشنهاد می‌کنیم که از ارسال هوایی استفاده کنید. مدت زمان ارسال بار تا حد زیادی تابع ایرلاین‌‌هایی است که انتخاب می‌شود؛ اما شرکت فردین تجارت حداکثر ۲ روز را برای ارسال بار در نظر گرفته است. نکته قابل ذکر این است که ارسال بار از طریق هواپیما، اگرچه زودتر از دیگر روش‌ها به مقصد می‌رسد، اما هزینه بیشتری نیز دارد.

 • ارسال بار ریلی از ترکیه به ایران

اگر قادر به استفاده از روش حمل هوایی نیستید، ارسال بار ریلی می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. در روز‌‌های اول کرونا، استفاده از حمل بار ریلی از ترکیه به ایران به دلیل محدودیت‌‌ها تنها مسیر ارسالی برای حمل بار از ترکیه بود. در ایران ۲۲ پایانه ریلی در شهرهای مختلف اعم از اصفهان، یزد، بندرعباس و … وجود دارد. شما می توانید از آن‌ها برای ارسال بار از ترکیه به ایران استفاده کنید. بار‌‌هایی نظیر خودرو، مصالح ساختمانی و بار‌‌های دیگری که جزء دسته فاسد نشدنی هستند را می‌توانید از طریق قطار وارد ایران کنید.

 • حمل بار از ترکیه به ایران به صورت خرده بار

در روش باربری از ترکیه به ایران به صورت خرده بار، کالا و بار ارسالی شما و چند مشتری دیگر در یک خودروی حمل بار قرار می گیرد. معمولا مشتریان زمانی از این روش استفاده می کنند که بار ارسالی آن ها محدود بوده و ارسال بار دربستی مقرون به صرفه نمی باشد.


 • برای حمل بار از ترکیه به ایران به کدام شرکت مراجعه کنیم؟

  شما می توانید برای ارسال بار از ترکیه با کمترین هزینه به معتبر ترین شرکت حمل و نقل فردین تجارت که در زمینه ی حمل بار از ترکیه به ایران و بلعکس فعالیت دارد، مراجعه نمایید.

 • هزینه ی ارسال بار از ترکیه به ایران چقدر است؟

  ابتدا برای محاسبه ی هزینه ی ارسال بار از طریق شرکت حمل و نقل باید اول از همه عوامل تاثیرگذار بر آن مانند قیمت هر کیلو بار از ترکیه به ایران، مبدا و مقصد، نوع مسیر ارسال و …. را بشناسید.

 • ویژگی شرکت حمل و نقل از ترکیه به ایران فردین تجارت چیست؟

  • امنیت بالا
  • ضمانت کالا
  • ارسال تضمینی
  • سرعت در تحویل کالا
  • روش های ارسال مطمئن
  • هزینه ی کم و مقرون به صرفه

امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید