X
TopBanner
فرم درخواست
Loading...

در صورت نیاز به مشاوره میتوانید شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس بگیرند

چه ساعتی با شما تماس بگیریم؟

هنگام جابجایی یخچال چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

02144313379 کارشناس ترکیه
جابجایی یخچال

نحوه بسته بندی و جابجایی یخچال هنگام اسباب کشی و مهاجرت به چه صورت است؟ در این مقاله میخواهیم به سراغ بررسی نحوه صحیح بسته بندی و حمل یخچال بپردازیم.

باربری فردین تجارت
باربری فردین تجارت

نحوه بسته بندی و جابجایی یخچال هنگام اسباب کشی و مهاجرت به چه صورت است؟ در این مقاله میخواهیم به سراغ بررسی نحوه صحیح بسته بندی و حمل یخچال بپردازیم. اگر میخواهید جابجایی و انتقال راحتی داشته باشید پیشنهاد میکنیم این مقاله را تا آخر مطالعه نمایید.

مراحل جابجایی یخچال

یخچال را خالی کنید

زمانی که میخواهید یخچال را جابجا کنید باید آن را خاموش کنید. اگر قصد دارید به منطقه یا شهر دیگر سفر کنید چند ساعتی باید خاموش بماند ولی اگر قصد مهاجرت و حمل یخچال به خارج از کشور دارید باید چندین روز قید استفاده از آن را بزنید. پس از بیرون آوردن تمام مواد غذایی از یخچال، نوبت به قفسه ها میرسد، تمام قفسه های یخچال را بیرون بکشید و محفظه یخ و آب سرد کن را به طور کامل خالی کنید. 

درهای یخچال را ببندید

علاوه بر این که درهای یخچال باید بسته باشد، لازم است آنها را محکم کنید و نوار چسب پهنی دور درها ببندید تا در هیچ صورتی باز نشوند. میتوانید این کار را به وسیله یک تسمه انجام دهید. برخی از یخچال ها قابلیت جدا کردن درب ها را دارند. در این صورت بهتر است پیچ آنها را باز کنید و دربها را به صورت جداگانه بسته بندی کنید. در این صورت وزن یخچال نیز بسیار سبکتر میشود.

جابجایی یخچال

یخچال را بسته بندی کنید

برای این کار بهتر است از پلاستیکهای حبابدار یا فومهای ضربه گیر استفاده کنید و به هیچ وجه به یک کارتن خالی اکتفا نکنید. در صورتی که تنها از یک جعبه استفاده کنید ممکن است در هنگام جابجایی یخچال به در و دیوار بخورد و آسیب ببیند. 

چرا برخی یخچالها پس از جابجایی صدا میدهند؟

ممکن است در محل خود به درستی قرار نگرفته باشد و بنابراین هنگام روشن روشن صدا بدهد.

ممکن است رسوبات گاز در یخچال به حرکت در آمده باشند و در هنگام جابجایی از جای خود کنده شده باشند و باعث ایجاد سر و صدا شوند.

نکاتی درباره جابجایی یخچال

  • یخچال را کامل به پهلو نخوابانید، تنها کافی است آن را کمی زاویه دار کنید.
  • حتما از فرد دیگری کمک بگیرید تا بخش پایینی یخچال را جدا کند.
  • میتوانید از اهرمی جهت بلند کردن و جابجایی یخچال کمک بگیرید.
  • در صورت استفاده از چرخ دستی برای حمل یخچال دقت داشته باشید که به خوبی روی چرخ محکم شده باشد. برای این کار میتوانید از یک طناب محکم استفاده کنید.

حمل یخچال و وسایل منزل

نکات فنی هنگام انتقال یخچال

  1. حداقل دو ساعت قبل از جابجایی، یخچال را خاموش کنید تا موتور آن خنک شود.
  2. یخچال را به طور کامل افقی نکنید، زیرا مایعات و گازهای آن ممکن است به کمپرسور آسیب وارد کنند.
  3. سیم برق یخچال را به پشت آن ببندید تا در هنگام جابجایی آسیب نبیند.
  4. پس از انتقال بهتر است 4 تا 6 ساعت از ثابت ماندن یخچال بگذرد، سپس روشن شود.

بهترین روش جابجایی یخچال

با این نکاتی که به آنها اشاره کردیم، دانستید که جابجایی و حمل یخچال کار ساده ای نیست و نیاز به دقت، آرامش و تجربه دارد. برای این کار بهترین اقدام سپردن آن به تیم باربری مجرب و حرفه ای میباشد، خصوصا که قرار باشد یخچال شما به کشور دیگری منتقل شود، باید بسته بندی استانداردی داشته باشد. پس دقت داشته باشید که کار بسته بندی و جابجایی یخچال را به چه کسانی میسپارید. سعی کنید از شرکتهای معتبر و با سابقه کمک بگیرید تا خیالتان از سالم رسیدن یخچالتان راحت باشد.

شرکت باربری بین المللی فردین تجارت از شرکتهایی میباشد که با نیروهای ماهر و کارآزموده ای که در اختیار دارد یخچال شما را با بهترین وسایل، بسته بندی میکند و بار را به صورت تضمینی و کاملا سالم به مقصد مورد نظر میرساند. برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان فردین تجارت تماس بگیرید.

کلام پایانی

از آنجایی که یخچال از وسایل و تجهیزات گران قیمت و ضروری آشپزخانه است، جابجایی صحیح و سالم رسیدن آن به مقصد اهمیت زیادی دارد. بنابراین جهت حمل مناسب و سالم باید توسط وسایل استاندارد به خوبی و با دقت بسته بندی شود تا هیچ آسیبی به آن وارد نشود. پس بهتر است به طور شخصی اقدام به این کار نکنید و از شرکتهای معتبر باربری درخواست جابجایی بار کنید.

مطالب مرتبط: بسته بندی وسایلامتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید