X
TopBanner
فرم درخواست
Loading...

در صورت نیاز به مشاوره میتوانید شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس بگیرند

چه ساعتی با شما تماس بگیریم؟

راهنمای مهاجرت به آلمان | روشها و شرایط

02144313379 کارشناس ترکیه
مهاجرت به آلمان

آلمان کشوری بسیار پیشرفته در قاره اروپاست که بزرگترین شهرهای آن به ترتیب، برلین، هامبورگ، مونیخ و کلن میباشد. این کشور از جمله محبوبترین کشورها نه تنها برای ایرانیان بلکه برای تمام جهانیان برای سفر و مهاجرت به شمار میرود و هر ساله میلیونها گردشگر را به خود جذب میکند.

باربری فردین تجارت
باربری فردین تجارت

یکی از بهترین کشورهایی که ایرانیان علاقه زیادی به زندگی در آن را دارند، کشور آلمان میباشد. آلمان مهاجرپذیری راحتتری نسبت به دیگر کشورهای اروپایی دارد و کیفیت زندگی، سطح علمی و آموزشی، پیشرفت و رشد اقتصادی در آن بالاست. افرادی که در این کشور اقامت میگیرند در صورتی که تلاش و پشتکار داشته باشند، خیلی زود میتوانند به پیشرفتهای خوبی برسند. در این مقاله میخواهیم برخی از سوالاتی که ممکن است برای مهاجرت به آلمان داشته باشید حدس زده و به طور کامل به پاسخ دهیم.

مهاجرت به آلمان

آلمان کشوری بسیار پیشرفته در قاره اروپاست که بزرگترین شهرهای آن به ترتیب، برلین، هامبورگ، مونیخ و کلن میباشد. این کشور از جمله محبوبترین کشورها نه تنها برای ایرانیان بلکه برای تمام جهانیان برای سفر و مهاجرت به شمار میرود و هر ساله میلیونها گردشگر را به خود جذب میکند. از زیباترین و معروف ترین جاذبه های کشور آلمان میتوان به کلیسای جامع آخن، شهر افسانه ای روتنبرگ، تالار قدیمی بامبرگ، کوههای هارز، پارک ملی ساکسون، کوه تسوگ اشپیتسه و شهر قدیمی هایدلبرگ اشاره کرد.

مهاجرت به آلمان

راههای مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری

یکی از بهترین راههای مهاجرت به آلمان سرمایه گذاری در این کشور میباشد. برای این کار میتوانید شرکتی در آلمان ثبت کنید ولی قبل از آن باید طرح خود را به این کشور بفرستید تا از قابل اجرا بودن آن مطمئن شوید. با این روش شما هم میتوانید به این کشور مهاجرت کنید و هم میتوانید اقامت دائم آن را بگیرید. توجه داشته باشید شرکتی که میخواهید در آلمان راه اندازی کنید باید تاثیر مثبتی روی اقتصاد این کشور داشته باشد و برای حداقل 5 نفر ایجاد اشتغال کند. 

مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

از راحتترین روشهای مهاجرت به آلمان ازدواج با فردی است که تبعه آلمان باشد. این روش محدودیت سنی ندارد، ما شرایطی دارد که در ادامه بررسی میکنیم: 

  • ازدواج شما به صورت رسمی باشد.
  • همسر شما باید ثابت کند که توانایی تامین هزینه های زندگی یک زوج را دارد. 
  • شما باید حداقل مدرک A1 زبان آلمانی را داشته باشید. 

مهاجرت تحصیلی به آلمان

افراد زیادی مهاجرت از طریق تحصیل را انتخاب میکنند. علت این امر سادگی و هزینه کمتر آن نسبت به راههای دیگر است. سطح علمی بالای دانشگاههای آلمان، هزینه رایگان یا کم آن و ضمانت اشتغال به کار بعد از تحصیل از دلایلی است که مهاجران زیادی کشور آلمان را به عنوان مقصد انتخاب میکنند. از شرایط لازم برای ورود به آلمان از طریق مهاجرت تحصیلی داشتن حداکثر 23 سال سن برای کارشناسی و حداکثر 30 سال سن برای کارشناسی ارشد میباشد. لازم به ذکر است که تحصیل در دانشگاههای خصوصی آلمان هزینه های زیادی دارد. 

مهاجرت کاری به آلمان

کشور آلمان دو نوع ویزای کاری به شما میدهد، ویزای اشتغال به کار (بلوکارت) و ویزای جستجوی کار. برای دریافت ویزای اشتغال به کار یا همان کارت آبی باید درخواستی از یک کارفرمای داخل آلمان را داشته باشید. افراد زیر 25 سال میتوانند در دوره های فنی حرفه ای ausbildung شرکت کنند. این دوره ها فرصت استخدام در آلمان را به همراه می آورند.

مهاجرت کاری به آلمان

بهترین شهرهای آلمان برای مهاجرت ایرانیان

برلین

برلین پایتخت آلمان و یکی از صنعتی ترین و پیشرفته ترین شهرهای دنیا است. این شهر با وجود جمعیت زیاد و آرامش کمتری که نسبت به شهرهای دیگر دارد دارای درصد بسیار پایین بیکاری، رفاه و امنیت بالا و شرایط پیشرفت عالی میباشد. از این رو یکی از پرطرفدارترین شهرها برای مهاجران اقصی نقاط جهان به شمار میرود. 

هامبورگ

این شهر دومین شهر بزرگ آلمان است که شهری چند ملیتی به حساب می آید. در این شهر مردم با نژادها و فرهنگها و مذهبهای مختلف زندگی میکنند. از نظر هزینه ها نیز شهر هامبورگ مانند شهر برلین هزینه های مسکن زیادی دارد ولی هزینه خورد و خوراک مناسب است و مردم از پس آن بر می آیند.

فرانکفورت

این شهر از شرایط کاری بهتری نسبت به شهرهای بزرگ دیگر آلمان برخوردار است و بسیاری از کسانی که قصد پیدا کردن کار در آلمان را دارند این شهر را برای مهاجرت انتخاب میکنند. مهاجران با پیدا کردن شغل مناسب میتوانند از پس هزینه های زندگی در این شهر بربیایند.

کلن

ایرانی پسندترین شهر آلمان کلن است. تعداد ایرانیان مقیم در این شهر نسبت به شهرهای آلمانی دیگر زیاد است. به طور کلی کیفیت زندگی در این شهر بالاست و امنیت، میزان اشتغال به کار و هزینه های زندگی در این شهر متوسط میباشد. 

دیدگاه پایانی

کشور آلمان کشوری مهاجرپذیر است شرایط دست و پاگیری برای مهاجرت ندارد. بنابراین افراد زیادی میتوانند از طریق یکی از روشهایی که به آنها پرداخته شد به این کشور مهاجرت کنند. اگر چیزی به مهاجرت شما نمانده و در آینده ای نزدیک قرار است به این کشور زیبا مهاجرت کنید، پیشنهاد میکنیم که برای حمل بارهای خود شرکت باربری بین المللی فردین تجارت را انتخاب نمایید. فردین تجارت با نیروهای حرفه ای و با تجربه، بارهای شما را با بهترین کیفیت بسته بندی میکند و به صورت تضمینی آنها را به مقصد مورد نظر شما میرساند. 

برای اطلاعات بیشتر مقاله ارسال بار به آلمان را مطالعه نمایید. امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید