X
TopBanner
فرم درخواست
Loading...

در صورت نیاز به مشاوره میتوانید شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس بگیرند

چه ساعتی با شما تماس بگیریم؟

راهنمای مهاجرت به قبرس | مقایسه قبرس شمالی و جنوبی برای مهاجرت

02144313379 کارشناس ترکیه
مهاجرت به قبرس

در این مقاله قصد داریم به بررسی راههای مهاجرت به قبرس بپردازیم. یکی از کشورهایی که ایرانیان علاقه زیادی به مهاجرت به آن را دارند، کشور قبرس است. قبرس به خصوص قبرس شمالی به زیبایی و آرامش سواحلش معروف است.

باربری فردین تجارت
باربری فردین تجارت

هر روزی که میگذرد علاقه ایرانیان به مهاجرت و سفرهای خارجی بیشتر میشود. در این بین کشورهایی هستند که مورد توجه افراد بیشتری هستند. یکی از این کشوها قبرس میباشد که به دلیل شرایط خوبی که از نظر امنیت، کار، تحصیلی و فرهنگی دارد محبوبیت زیادی دارد. در این مقاله قصد داریم به بررسی راههای مهاجرت به قبرس و تفاوت قبرس شمالی و جنوبی برای مهاجرت بپردازیم. 

مهاجرت به قبرس

یکی از کشورهایی که ایرانیان علاقه زیادی به مهاجرت به آن را دارند، کشور قبرس است. قبرس به خصوص قبرس شمالی به زیبایی و آرامش سواحلش معروف است و شباهتهای زیادی به کشور خودمان ایران دارد. همچنین ترک زبان در قبرس شمالی زیاد است و ایرانیان به راحتی میتوانند با آنها ارتباط برقرار کنند. 

روشهای مهاجرت به قبرس

مهاجرت به کشور قبرس به دو بحث مهاجرت به قبرس شمالی و مهاجرت به قبرس جنوبی تقسیم میشود. برای مهاجرت به قبرس شمالی روش تحصیلی، سرمایه گذاری، ازدواج و کاری از متداولترین روشهاست. 

مهاجرت به قبرس

مهاجرت تحصیلی به قبرس

یکی از بهترین و راحتترین راههای مهاجرت به دیگر کشورها به خصوص کشور قبرس، مهاجرت تحصیلی میباشد. تحصیلات عالی در قبرس شمالی و جنوبی به صورت کارشناسی سه ساله، کارشناسی ارشد دو ساله و دکتری 4 ساله میباشد. هزینه تحصیل در قبرس شمالی بیشتر از قبرس جنوبی است، اما فراموش نکنید که دانشگاههای قبرس شمالی از جایگاه بالاتری برخوردار هستند، همچنین هزینه زندگی در قبرس شمالی نسبت به قبرس جنوبی پایینتر میباشد.

مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری

یکی از راههای دریافت پاسپورت قبرس، سرمایه گذاری میباشد. برای این روش هیچ سوء سابقه ای نباید داشته باشید. پس از دریافت کارت ویزا باید یکسال در قبرس بمانید و پس از آن میتوانید هر دو سال میتوانید به ایران بازگردید. برای سرمایه گذاری در قبرس سه حالت وجود دارد:

  • سی هزار یورو را به مدت سه سال در موسسات مالی قبرس سرمایه گذای کنید.
  • سالانه سی هزار یورو درآمد داشته باشید.
  • منزلی به ارزش 300 هزار یورو داشته باشید.  

مهاجرت به قبرس از طریق ازدواج

برای استفاده از این روش باید حداقل 18 سال را داشته باشید. در این صورت پس از دو سه سال زندگی در قبرس میتوانید برای اقامت دائم این کشور را دریافت کنید. 

مهاجرت کاری به قبرس

ورود به قبرس با ویزای کاری نیز یکی از بهترین راهها برای مهاجرت به این کشور است. برای مهاجرت کاری به قبرس باید از طرف یک کارفرما پیشنهاد شغلی دریافت کنید. این پیشنهاد کار باید توسط سازمان تامین اجتماعی و وزارت کار قبرس مهر شود. سپس این مدرک به همراه مدارک دیگر به سفارت قبرس فرستاده شود. البته گرفتن این ویزا کمی سخت به نظر میرسد، زیرا باید به وزارتخانه امور مهاجرین ثابت شود این کار در خود قبرس متقاضی ندارد و به همین دلیل از افراد خارجی درخواست شده است. 

قبرس شمالی یا جنوبی؟ کدام یک برای مهاجرت بهتر است؟

پاسخ به این سوال آسان نیست. باید ببینید برای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت چه معیارهایی را در نظر گرفته اید. اصلا چرا قبرس را انتخاب کرده اید. در این بخش تفاوت قبرس شمالی و جنوبی را بررسی میکنیم تا خود با توجه به مواردی که در نظر دارید نتیجه بگیرید کدام یک برای مهاجرت مناسبتر است. 

از نظر تحصیلی

برای تحصیل باید بگوییم قبرس شمالی دانشگاههای معتبرتری دارد که در زمره بهترین دانشگاههای جهان قرار دارند. دانشگاههای قبرس جنوبی از رتبه های خیلی خوبی برخوردار نیستند و کمتر حرفی برای گفتن دارند. همچنین تحصیل در قبرس شمالی به زبان انگلیسی میباشد و مدارک آن مورد تایید کشورهای جهان میباشد.

از نظر گردشگری

قبرس جنوبی به کلیساها و آثار باستانی اش معروف است و قبرس شمالی به سواحل و قلعه های زیبا. بنابراین قبرس شمالی طبیعت زیباتری دارد و برای کسانی که به طبیعت و مناظر طبیعی علاقه دارند، مناسب میباشد. 

تفاوت قبرس شمالی و جنوبی برای مهاجرت

از نظر فرهنگی

قبرس شمالی تحت سلطه ترکیه و قبرس جنوبی تحت سلطه یونان، بنابراین از نظر فرهنگی تفاوتهای زیادی با هم دارند. بیشتر افراد ساکن قبرس جنوبی مسیحی هستند، در حالی که قبرس شمالی افراد عمدتا سنی و مسلمان هستند. قبرس شمالی از نظر فرهنگی به ایران شباهت زیادی دارد و به همین دلیل ایرانیان علاقه زیادی به مهاجرت به این کشور دارند.

جالب است بدانید واحد پول قبرس شمالی لیر ترکیه و واحد پول قبرس جنوبی یورو میباشد و پرچم آنها نیز با هم تفاوت دارد. 

از نظر کاری

شرایط کاری و بازار کار در قبرس شمالی و جنوبی به هم شباهت دارد، اما به طور کلی نرخ بیکاری در قبرس شمالی کمتر از بخش جنوبی میباشد. درآمد ماهیانه نیز در بخش شمالی بالاتر است. 

از نظر امنیت

زندگی در شهرها و کشورهای امن از مهمترین دغدغه های انسانها به شمار میرود. یکی از امنترین کشورهایی که میتوانیم به شما معرفی کنیم قبرس شمالی است که در زمره امنترین جزایر جهان قرار دارد. شاخص امنیت در این کشور 87 تا 93 درصد میباشد، در حالی که شاخص امنیت در قبرس جنوبی 22 تا 44 درصد برآورد شده است. 

تفاوت پاسپورت قبرس شمالی و جنوبی

پاسپورت قبرس شمالی در رده 17هم قرار دارید و شما میتوانید با داشتن پاسپورت آن به 17 کشور، بدون ویزا سفر کنید. اما پاسپورت قبرس جنوبی از اعتبار بالاتری برخوردار است، به دلیل این که قبرس جنوبی عضو اتحادیه اروپا میباشد. 

کلام آخر

روشهای مهاجرت به قبرس و تفاوتهای عمده قبرس شمالی و جنوبی را بررسی کردیم. شما میتوانید با مقایسه شرایط زندگی در بخشهای مختلف این کشور، انتخابی درست داشته باشید. برای این کار میتوانید با موسسات مهاجرتی نیز مشورت داشته باشید. پس از انتخاب بهترین مقصد برای مهاجرت، نوبت به انتخاب بهترین شرکت باربری برای ارسال بار به قبرس میباشد. برای این منظور شرکت باربری بین المللی فردین تجارت را به شما معرفی میکنیم. فردین تجارت با سالها تجربه و با در اختیار داشتن نیروهای ماهر و با تجربه اقدام به بسته بندی بارهای شما با بهترین کیفیت میکند و آنها را به صورت تضمینی به شهر مقصد ارسال میکند.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید