X
TopBanner
فرم درخواست
Loading...

در صورت نیاز به مشاوره میتوانید شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس بگیرند

چه ساعتی با شما تماس بگیریم؟

راهنمای مهاجرت به فرانسه

02144313379 کارشناس ترکیه
مهاجرت به فرانسه

روشهای مختلفی برای مهاجرت به فرانسه وجود دارد که در این مقاله آنها را بررسی میکنیم. کشور فرانسه از شرایط کاری و تحصیلی بسیار خوبی برخوردار است، به همین دلیل مهاجرت به این کشور کیفیت زندگی افراد را تا حد قابل توجهی افزایش میدهد.

باربری فردین تجارت
باربری فردین تجارت

در مقاله ای جدا بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان را بررسی کردیم. در این مقاله میخواهیم به اختصار درباره مهاجرت به فرانسه و روشهای مهاجرت به این کشور صحبت کنیم. کشور فرانسه از شرایط کاری و تحصیلی بسیار خوبی برخوردار است، به همین دلیل مهاجرت و اقامت در کشور پیشرفته ای مانند فرانسه کیفیت زندگی افراد را تا حد قابل توجهی افزایش میدهد و موجب پیشرفت کاری و زندگی آنها میشود.

مهاجرت به فرانسه

اقامت در فرانسه به دو صورت کوتاه مدت و بلند مدت میباشد. اگر به صورت توریستی به این کشور بروید اقامت شما کمتر از 90 روز و از نوع کوتاه مدت میباشد. در صورتی که از طریق راههای مهاجرت به فرانسه به این کشور بروید پس از چند سال میتوانید اقامت دائم را دریافت کنید. روشهای مختلفی برای مهاجرت به فرانسه وجود دارد که در ادامه آنها را بررسی میکنیم.

مهاجرت به کشور فرانسه

راههای مهاجرت به فرانسه

مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری از ساده ترین راههای مهاجرت به بسیاری از کشورها محسوب میشود. برای سرمایه گذاری در فرانسه میتوانید در فرانسه ملکی خریداری کنید، تمکن مالی داشته باشید، استارتاپی راه اندازی کنید و یا شرکتی تاسیس کنید.

سرمایه گذاری در فرانسه از طریق خرید ملک

ملکی که در فرانسه خریداری میکنید باید حداقل 90 هزار یورو ارزش داشته باشد. در صورت خرید ملک از مزایای امکان همراهی با خانواده، استفاده از خدمات درمانی رایگان، عدم نیاز به مدرک زبان و برخورداری از حقوق شهروندی بهره مند میشوید. 

توجه داشته باشید در صورت مهاجرت به فرانسه از طریق خرید ملک باید حداقل دو بار در سال به این کشور بروید. 

سرمایه گذاری از طریق تمکن مالی

در این روش با تکیه بر سرمایه ای که در اختیار دارید به کشور فرانسه مهاجرت میکنید. حداقل درآمد شما (به تنهایی) برای این منظور باید 1300 یورو در ماه باشد. در صورت استفاده از این روش برای مهاجرت به فرانسه از مزایای دریافت اقامت دائم پس از 5 سال، امکان سفر به کشورهای شینگن، حق تحصیل برای خود و خانواده و همچنین امکان راه اندازی کسب و کار بهره مند خواهید شد.

سرمایه گذاری از طریق راه اندازی استارتاپ یا تاسیس شرکت

این روش با نام ویزای تلنت شناخته میشود. در این روش، مدیران، کارآفرینان، متخصصان و مخترعان میتوانند به کشور فرانسه مهاجرت کنند.

مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج

در صورتی که با فردی که مقیم فرانسه باشد ازدواج کنید میتوانید به این کشور مهاجرت کنید. اما این روش شرایطی دارد و نیاز به مدارک کافی و معتبر دارد. از جمله این شرایط میتوان به ازدواج رسمی و گذشتن مدت زمان زیادی از ازدواج اشاره کرد.

مهاجرت تحصیلی به فرانسه

تحصیل در کشور فرانسه رایگان است و نیازی هم به مدرک زبان نمیباشد. برای دریافت اقامت فرانسه باید ویزای تحصیلی داشته باشید. این روش مزایای زیادی دارد. دولت فرانسه به دانشجوهای خارجی خود محل اسکان و سبد معیشتی نیز میدهد.

مهاجرت کاری به کشور فرانسه

در صورتی که در حرفه ای صلاحیت کافی را داشته باشید میتوانید در کشور فرانسه پذیرش شوید و بلوکارت دریافت کنید. در این صورت خانواده شما هم میتوانند همراهی تان کنند. پس از 33ماه کار در فرانسه امکان دریافت اقامت دائم را خواهید داشت. در صورت تسلط بر زبان فرانسوی میتوانید از 21 ماه اقامت دائم را دریافت کنید.

مهاجرت به فرانسه از طریق پناهندگی

این روش قانونی نیست و هیچ امنیتی هم در آن وجود ندارد. صرفا جهت اطلاع از راههای اقامت در فرانسه به آن اشاره میکنیم. پناهجویانی که تقاضایشان در اداره مهاجرت فرانسه رد شده باشد90 الی 115 روز در بازداشت میمانند. به طور کلی پناهندگی در کشور فرانسه بسیار دشوار است و شامل شرایط خاصی میشود. ضمن این که با این روش تمام سرمایه تان را از دست میدهید و جانتان را هم به خطر می اندازید.

روشهای مهاجرت به فرانسه

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به فرانسه

  • پاسپورت معتبر و زماندار
  • شناسنامه، کارت ملی، سند ازدواج
  • مدارک تحصیلی به همراه ترجمه
  • نامه تمکن مالی از بانک
  • رسید پرداخت هزینه ها
  • مدارک سوابق کاری

هزینه مهاجرت به فرانسه چگونه است؟

هزینه مهاجرت به فرانسه با توجه به روشی که برای مهاجرت انتخاب میکنید متفاوت است ولی معمولا استفاده از روش تمکن مالی بیشترین هزینه را در پی دارد. علاوه بر هزینه ای که برای هر کدام از این روشها باید کنار بگذارید، هزینه ویزای کوتاه مدت، ویزای بلند مدت و ویزای ترانزیت را هم باید در نظر بگیرید. 

سخن پایانی

درباره روشهای مهاجرت به فرانسه به طور مفصل صحبت کردیم. حال باید بگوییم که یکی از مهمترین دغدغه های افرادی که به کشور فرانسه مهاجرت میکنند، ارسال بار و لوازم مورد نیاز خود از ایران به فرانسه است. برای این کار باید شرکتهای باربری معتبری را بیابید که دارای نیروهای حرفه ای و سابقه کار درخشان باشد. شرکت باربری بین المللی فردین تجارت از شرکتهایی است که دارای سالها تجربه در زمینه ارسال بار به کشورهای مختلف اروپایی و آمریکایی میباشد و نیروهای حرفه ای و کارآزموده ای در اختیار دارد که لوازم شما را با بهترین کیفیت و به صورت تضمینی بسته بندی و جابه‌جا میکنند. برای ارتباط با کارشناسان فردین تجارت و کسب اطلاعات بیشتر با شماره درج شده در سایت تماس بگیرید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید