X
TopBanner
فرم درخواست
Loading...

در صورت نیاز به مشاوره میتوانید شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس بگیرند

چه ساعتی با شما تماس بگیریم؟

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان کدام است؟

02144313379 کارشناس ترکیه
بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان بسته به شرایط مختلفی دارد. این که از مهاجرت چه هدفی دارید، چقدر سرمایه دارید، از چه طریقی میخواهید اقامت بگیرید و موارد دیگر.

باربری فردین تجارت
باربری فردین تجارت

یکی از  کشورهایی که هر ساله افراد زیادی از آن برای همیشه مهاجرت میکنند، کشور ایران است. ایرانیان علاقه زیادی به کشورهای اروپایی و آسیایی دارند. اما این که به چه کشوی بروند و کدام کشور برای حال و شرایط آنها مناسب است، همواره یکی از چالشهای آنها بوده است. ما در این مقاله به بررسی بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان از جهات گوناگون پرداخته ایم. امیدوار هستیم که محتوای این مقاله برای شما عزیزان مفید واقع شود.

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان بسته به شرایط مختلفی دارد. این که از مهاجرت چه هدفی دارید، چقدر سرمایه دارید، از چه طریقی میخواهید اقامت بگیرید و موارد دیگر. اگر بخواهیم به طور کلی راحتترین کشورها برای مهاجرت را نام ببریم، میتوانیم به آلمان، کانادا، ترکیه و اتریش اشاره کنیم. 

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

بهترین کشور برای مهاجرت کاری ایرانیان

بهترین کشور برای مهاجرت کاری ایرانیان کشوری است که در آن ترس از اخراج شدن نداشته باشید، هزینه های دخل و خرج با هم همخوانی داشته باشد، امنیت شغلی بالایی وجود داشته باشد، بازار کار خوبی داشته باشد و پیدا کردن کار مناسب راحت تر از کشورهای دیگر باشد. یکی از مهمترین دلایلی که کشورهای جهان سومی علاقه و عطش بسیار زیادی برای مهاجرت دارند، این است که از امنیت شغلی و مالی برخوردار نیستند و هزینه ها کفاف یک زندگی معمولی را هم نمیدهد. بنابراین مهاجرت کاری از بیشتری مهاجرتهای ایرانیان به شمار میرود. 

بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی ایرانیان

مهاجرت تحصیلی با مهاجرت کاری تفاوتهای زیادی دارد. کسانی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور دارند، تمایل دارند در بهترین دانشگاه های کشور مربوطه درس خود را ادامه دهند. به طور کلی بسیاری از ایرانیان کشورهای زیر را برای ادامه تحصیل انتخاب میکنند:

  • ایالات متحده امریکا
  • ترکیه
  • آلمان
  • کانادا
  • استرالیا

فاکتورهایی که برای تحصیل در خارج از کشور از اهمیت زیادی برخوردار هستند عبارت اند از: هزینه های زندگی، راحتی اخذ ویزا، فرصتهای شغلی پس از فارغ التحصیلی، رتبه بندی و اعتبار دانشگاه، هزینه دانشگاه و زبان آن کشور.

بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی ایرانیان

بهترین کشور برای مهاجرت مسلمانان

روند مهاجرت مسلمانان به خصوص در سالهای اخیر به دلیل برخی تبعیض نژادی، در برخی کشورهای پیشرفته ممنوع شده است. یکی از کشورهایی که افراد مسلمان به راحتی میتوانند به آن مهاجرت کنند، کشور کانادا است. علت آن هم این است که این کشور اعتقاد دارد مهاجران مزایا و کارآمدی بسیار زیادی دارند و به همین دلیل به استعداد و هوش و حرفه او بیشتر توجه میکنند تا دین او. بنابراین ایرانیان مسلمان به راحتی میتوانند به این کشور مهاجرت کنند.

از دیگر کشورهایی که مسلمان منع مهاجرت ندارند، عبارت اند از: استرالیا، مالزی، ترکیه، فرانسه، آلمان، بلژیک، آمریکا و ... .

بهترین کشور برای مهاجرت با خانواده 

برای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت با خانواده باید شرایط، هزینه ها و اهداف هر یک از اعضای خانواده مد نظر قرار گیرد. ممکن است عضوی از خانواده قصد ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های معتبر را داشته باشد، دیگری تمایل به به دست آوردن شغل مناسب و پیشرفت های کاری داشته باشد. به طور کلی بهترین کشورها برای مهاجرتهای خانوادگی ایرانیان را در بخش زیر لیست میکنیم:

سوئد (رتبه اول در کیفیت زندگی)

دانمارک (رتبه دوم در کیفیت زندگی)

کانادا (رتبه سوم در کیفیت زندگی)

سوئیس (رتبه چهارم در کیفیت زندگی)

نروژ (رتبه پنجم در کیفیت زندگی)

فنلاند (رتبه ششم در کیفیت زندگی)

چرا در سالهای اخیر تمایل ایرانیان برای مهاجرت به کشور استرالیا بیشتر شده است؟

کشور استرالیا از کشورهایی است که کیفیت زندگی فوق العاده ای دارد و همچنین از امنیت های کاری، تحصیلی، جانی و مالی زیادی برخوردار است. کشور استرالیا هزینه های نسبتا بالایی برای زندگی دارد ولی نسبت به استانداردهای زندگی که دارد از بهترین کشورها برای مهاجرت محسوب میشود. این کشور امنیت شغلی بالایی دارد و میزان حقوق دریافتی آن، کفاف یک زندگی معمولی را میدهد. به عبارتی دخل و خرج در این کشور با هم جور در می آید. این نکته را مد نظر داشته باشید که کشور استرالیا برای افراد بالای 45 سال به ندرت ویزای اقامت صادر میکند.

سخن پایانی

بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان را بررسی کردیم. امیدواریم این محتوا برای شما مفید بوده باشد. اگر قصد مهاجرت به کشورهای خارجی را دارید، پس از انتخاب بهترین کشور و اقدامات لازم، نیاز به شرکت باربری بین المللی دارید که بتواند همه لوازم و وسایل مورد نیازتان را با تضمین سلامت بارها از ایران به کشور مقصد ارسال کند. یکی از بهترین شرکتهایی که در زمینه ارسال بار به خارج از کشور و بسته بندی و حمل لوازم بهترین کیفیت را ارائه میدهد و نیروهایی با تجربه و حرفه ای در اختیار دارد، شرکت فردین تجارت است. با فردین تجارت تجربه مهاجرتی لذت بخش خواهید داشت.

 امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید