X
TopBanner
فرم درخواست
Loading...

در صورت نیاز به مشاوره میتوانید شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس بگیرند

چه ساعتی با شما تماس بگیریم؟

بهترین شهر ترکیه برای زندگی کدام شهر است؟

02144313379 کارشناس ترکیه
بهترین شهر ترکیه

کدام شهر ترکیه برای زندگی و کار بهتر است و زمینه پیشرفت و آرامش بیشتری در آن وجود دارد؟ ترکیه به دلیل شباهتهای فرهنگی زیادی که با کشور ایران دارد، کشور مناسبی برای مهاجرت و زندگی ایرانیان به شمار میرود و هر ساله عده زیادی از ایرانیان به این کشور مهاجرت میکنند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در مقاله ای جدا به بررسی بهترین شهر ترکیه برای زندگی بپردازیم.

باربری فردین تجارت
باربری فردین تجارت

ترکیه یکی از کشورهایی است که ایرانیان به دلیل وجود فرهنگهای گوناگون و زبان ترکی، علاقه زیادی به مهاجرت به آن دارند. اما یکی از دغدغه های افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، این است که کدام شهر ترکیه برای زندگی و کار بهتر است و زمینه پیشرفت و آرامش بیشتری در آن وجود دارد؟ به همین دلیل تصمیم گرفتیم در مقاله ای به بررسی بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی از جهات مختلف بپردازیم تا اطلاعات مفیدی به دست آورید.

کشور ترکیه برای زندگی

ترکیه به دلیل شباهتهای فرهنگی زیادی که با کشور ایران دارد، کشور مناسبی برای مهاجرت و زندگی ایرانیان به شمار میرود و هر ساله عده زیادی از ایرانیان به این کشور مهاجرت میکنند. آب و هوای این کشور معتدل و پر باران است. جمعیت آن چیزی شبیه به ایران و حدود 80 میلیون نفر است. مردم آن مانند بسیاری از ایرانیان مهربان، خونگرم و مهمان دوست هستند و حدود نصف جمعیت این کشور مسلمان (سنی) هستند. با این تفاسیر متوجه شدید که زندگی کردن در ترکیه از بسیاری جهات شباهت زیادی به زندگی در کشور ما دارد. 

بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی

شهر استانبول 

استانبول قلب کشور ترکیه و پایتخت آن است و به این علت شاید هزینه‌های زندگی در این شهر از دیگر شهرهای ترکیه کمی بیشتر باشد. از ویژگیهای شهر استانبول میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دارای دو بخش اروپایی و آسیایی است که توسط رودخانه ای از هم جدا میشوند.
 • بخش آسیایی ترکیه بافت قدیمی خود را حفظ کرده است، اما بخش اروپایی مدرن و جدید است. 
 • بخش اروپایی ترکیه هزینه های بالاتری نسبت به بخش آسیایی دارد.
 • دارای دانشگاهها و بیمارستانهای مجهزی است.
 • به علت شلوغی و جمعیت زیاد این شهر، آلودگی هوا در آن زیاد است. 

شهر آنتالیا 

آنتالیا نیز از بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی است که زیبایی سواحل شگفت انگیز آن همواره بر سر زبان هاست. کیفیت درمان، آموزش، امکانات رفاهی در این شهر متناسب است. آنتالیای ترکیه شهری زنده و پرهیجان است و بسیاری از ایرانیان برای تفریح و عوض شدن حال و هوا این شهر را انتخاب میکنند. شما میتوانید برای ارسال بار به آنتالیا با شرکت باربری ما تماس بگیرید.

شهر بدروم 

بدروم در سواحل جنوبی ترکیه قرار دارد و هر ساله هزاران گردشگر ایرانی به این شهر زیبا سفر میکنند. بدروم شهری بکر با جاذبه های طبیعی است که خانه های به رنگ سفید در آن زیاد دیده میشود. فرهنگ مردم این شهر عمدتا اروپایی است و اکثر مردم با زبان انگلیسی آشنایی دارند، به همین دلیل اگر به زبان ترکی تسلط یا علاقه ای ندارید، در این شهر میتوانید با خیال راحت به زبان انگلیسی صحبت کنید.

شهر ازمیر 

ایرانیان زیادی شهر ازمیر ترکیه را برای زندگی انتخاب میکنند. این شهر سومین شهر پرجمعیت ترکیه است و از موقعیت تجاری، صنعتی و رفاهی خوبی برخوردار استو ایرانیانی که در ازمیر زندگی میکنند معمولا از امکانات اداری، رفاهی، آموزشی و بیمارستانی آن راضی هستند. علاوه بر آن این شهر امنیت مناسبی هم دارد. شما میتوانید برای ارسال بار به ازمیر با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

شهرهای ترکیه برای زندگی

زیباترین شهرهای ترکیه برای زندگی کدام شهرها هستند؟

تعداد مهاجران ایرانی که به ترکیه مهاجرت می‌کنند روز به روز در حال افزایش است. برخی از افراد به خصوص افرادی که بازنشسته هستند و می‌خواهند باقی عمر خود را در کشور زیبا و آزادی همچون ترکیه زندگی کنند، به زیبایی مناظر این کشور اهمیت بیشتری می‌دهند. به همین دلیل به جستجو درباره زیباترین شهرهای ترکیه برای زندگی می‌پردازند تا اطلاعات مفیدی درباره آن‌ها به دست بیاورند. هرچند که برچسب زیباترین شهر میتواند سلیقه ای باشد، اما در بخش زیر بهترین شهرهای ترکیه را از نظر زیبایی بررسی کرده ایم: 

 1. زیباترین سواحل کشور ترکیه در شهر مارماریس قرار دارد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید سواحل مارماریس از زیباترین سواحل دنیا به شمار می‌رود. این شهر علاوه بر زیبایی مسحور کننده‌، تفریحات بسیار زیادی هم در سواحل خود دارد. این شهر به بهشت ترکیه شناخته می‌شود.
 2. یکی دیگر از شهرهای دیدنی ترکیه، کاپادوکیه است. این شهر به شهر بالون‌ها و صخره‌ها نیز معروف است. صخره‌های زیبا و منحصر به فرد و بالون‌های همیشه در هوا از خصوصیات این شهر زیبا است. در میان این شهرها غارهای بسیاری هم وجود دارد. 
 3. شهر بدروم یکی دیگر از شهرهای زیبای کشور ترکیه است. این شهر هم مانند شهر مارماریس از سواحل زیبا و چشم نوازی برخوردار است 
 4. استانبول شهر مساجد عثمانی و بازمانده قسطنطنیه میباشد. شاید بتوان این شهر را زیباترین شهر ترکیه معرفی کرد. از آنجایی که این شهر پایتخت کشور ترکیه است و هر ساله گردشگران زیادی به آن رفت و آمد میکنند وقت و هزینه زیادی صرف زیبایی شهر میشود. البته شهر استانبول یک شهر اوراسیایی است و بخش اروپایی آن جدیدتر و مدرنتر از بخش آسیایی آن است. 

زیباترین شهر ترکیه برای زندگی

بهترین شهر ترکیه برای زندگی کدام است؟

بهترین و زیباترین شهرهای ترکیه را مورد بررسی قرار دادیم، اما اگر قرار باشد بین این شهرها، بهترین شهر را برای زندگی معرفی کنیم بدون شک شهر استانبول از همه مناسبتر است. به چند دلیل:

 1. استانبول پایتخت و قلب کشور ترکیه است، به همین دلیل از امکانات کاری،آموزشی، بیمارستانی، اداری و پیشرفت بیشتری نسبت به سایر شهرها برخوردار است. هر ساله تعداد زیادی از افراد برای ارسال بار به استانبول با شرکت های باربری معتبر تماس میگیرند یکی از این شرکت ها فردین تجارت است.
 2. این شهر آب و هوایی معتدل و میزان رطوبتی مناسب دارد. 
 3. استانبول امکانات رفاهی زیادی دارد.
 4. این شهر مکانهای تاریخی و تفریحی زیادی برای گردشگران دارد.
 5. درآمد این شهر نسبت به شهرهای دیگر کمی بالاتر است.
 6. مردم این شهر خونگرم و مهمان نواز هستند.
 7. راه اندازی کسب و کار در شهر استانبول راحت است.

سخن پایانی

بهترین شهرهای ترکیه را از جهات مختلف بررسی کردیم. حال برای تصمیمگیری انتخاب راحتتری خواهید داشت. در صورتی که میخواهید به کشور ترکیه مهاجرت کنید و دغدغه ارسال بار خود را به ترکیه دارید میتوانید با کارشناسان شرکت باربری بین المللی فردین تجارت تماس بگیرید تا به طور کامل راهنمایی شوید. فردین تجارت خدمات ارسال بار به تمامی شهرهای ترکیه و تمامی شهرهای اروپایی را با بهترین کیفیت بسته بندی و بهترین قیمت به شما عزیزان ارائه میدهد.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید