X
TopBanner
فرم درخواست
Loading...

در صورت نیاز به مشاوره میتوانید شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس بگیرند

چه ساعتی با شما تماس بگیریم؟

باربری از ایران به اروپا

02144313379 کارشناس ترکیه
باربری از ایران به اروپا

باربری از ایران به اروپا از سه طریق زمینی، هوایی و دریایی امکان پذیر است و شرکت‌های باربری بین‌المللی خدمات خود را برای هر سه روش ارائه می‌دهند، اما نکته‌ای که در این جا باید به آن اشاره کنیم این است که این روش‌های ارسال بار به اروپا هر کدام مزایا و معایب خود را دارند و بهتر است قبل از انتخاب آن، با مشاوران شرکت‌های باربری مشورت کنید تا طبق راهنمایی آن‌ها و با توجه به زمان، وزن و حجم لوازم مناسب‌ترین روش را انتخاب کنید.

باربری فردین تجارت
باربری فردین تجارت

آیا از نظر شما ارسال بار به اروپا کاری دشوار است؟ آیا اطلاعات دقیق و درستی درباره حمل بار به کشورهای اروپایی ندارید؟ اگر شما نیز جز آن دسته از افرادی هستید که اطلاعات کافی درباره روش‌ها، مراحل، قوانین و هزینه‌های ارسال بار به مناطق مختلف کشورهای اروپایی ندارید، این مقاله می‌تواند اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهد.

ارسال بار به کشورهای اروپایی به چه روش‌هایی انجام می‌شود؟

ارسال بار به اروپا و یا ارسال بار از اروپا، به طور معمول به 3 روش امکان پذیر است که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. شما می‌توانید براساس شرایط خود و با درنظر کردن مزایا و معایب هر کدام از این روش‌ها، بهترین روش ممکن را انتخاب نمایید.

روش زمینی ارسال بار به اروپا

روش زمینی یکی از متداول‌ترین روش‌های ارسال بار به کشورهای اروپایی محسوب می‌شود. این روش با وجود اینکه زمان‌بر است اما هزینه کمتری نسبت به سایر روش‌ها دارد. به همین دلیل طرفدار بیشتری نسبت به سایر روش‌های ارسال بار دارد.

مراحل ارسال بار از طریق زمینی به کشورهای اروپایی

 1. مرحله اول: ابتدا بار شما توسط شرکت حمل و نقل بین‌المللی جمع‌آوری شده و از طریق وسایل نقلیه زمینی به مرز کشور ارسال می‌شود.
 2. مرحله دوم: بار شما در گمرک مورد بررسی قرار گرفته و پس از تایید، ترخیص می‌شود.
 3. مرحله سوم: پس از ترخیص، بار شما به وسیله حمل و نقل بین‌المللی زمینی به کشور مقصد شما در اروپا منتقل می‌شود.
 4. مرحله چهارم: در انتها بار شما در کشور مقصد نیز مجددا در گمرک بررسی و ترخیص شده و به مقصد نهایی شما ارسال می‌شود.

در این روش از خودروهای متعددی برای ارسال بار استفاده می‌شود که مرسوم‌ترین آن‌ها تریلی است.

روش دریایی ارسال بار به اروپا

این روش یکی دیگر از رایج‌ترین روش‌ها برای ارسال بارهای بزرگ و سنگین به اروپا بخصوص کشورهایی مانند ایرلند، فرانسه، انگلیس، آلمان و … است که در روش دریایی انتقال بار به کندی انجام می‌شود. در صورتی که عجله‌ای برای رسیدن بار خود ندارید، این روش گزینه‌ی مناسبی برای شما است.
از مزایای این روش می‌توان به امنیت بالا، هزینه کمتر نسبت به روش هوایی و نداشتن محدودیت در میزان حجم و وزن بارهای ارسالی اشاره کرد.

مراحل ارسال بار از طریق دریایی به کشورهای اروپایی

مرحله اول: در ابتدا بارها به بنادر دریایی در جنوب یا شمال کشور ارسال می‌شود.
مرحله دوم: سپس بارها با بسته‌بندی دقیق، در کانتینرهای مخصوص حمل و نقل دریایی قرار می‌گیرند.
مرحله سوم: در انتها کانتینرها پس از قرارگیری در کشتی‌های باربری، به کشور مقصد ارسال می‌شود. 

روش هوایی ارسال بار به اروپا

ارسال بار به روش هوایی مزایای بسیاری دارد که می‌تواند یکی از گزینه‌های مناسب برای حمل بارهای شما به اروپا باشد. ارسال سریع، قابلیت پیگیری بار از طریق دفاتر فرودگاهی و وجود شرکت‌های متعدد ارائه‌دهنده خدمات حمل بار از مزیت‌های این روش محسوب می‌شود.
در کنار این مزایا، یکی از معایب این روش، وجود محدودیت در حجم و وزن بار ارسالی شماست. همچنین باید توجه داشته باشید که هزینه ارسال بار به این روش، با توجه به روش زمینی بسیار گرانتر است.

مراحل ارسال بار از طریق هوایی به کشورهای اروپایی

 1. مرحله اول: در اولین قدم باید شرکت حمل و نقل بین‌المللی هوایی را براساس عواملی مانند مقصد، زمان تحویل، قیمت و خدمات مورد نظر خود انتخاب کنید.
 2. مرحله دوم: در قدم بعدی باید اسناد و مدارک مورد نیاز خود را تهیه و تکمیل کنید. این مدارک می‌توانند شامل بارنامه، مجوزها، صورت وضعیت بار، صورت بار و … باشند.
 3. مرحله سوم: در آخر بار خود را به شرکت حمل و نقل انتخابی خود تحویل می‌دهید تا پس از بسته‌بندی مناسب، بسته شما از طریق هوایی به کشور مقصد مورد نظر شما در اروپا ارسال شود.

روش‌های حمل هوایی بار

روش‌های حمل هوایی بار شرایط حمل هوایی بار به روش‌های مختلف
کارگو در این روش می‌توان قطعات مختلف، حیوانات زنده، ابزار و لوازم صنعتی و … را به کشورهای مختلف ارسال کرد. به همین دلیل این روش برای افراد حقوقی مانند تاجران و بازرگانان روش مناسب‌تری است.
فریت بار فریت برای افرادی که قصد مهاجرت و اقامت دائم در کشور مقصد را دارند، روش مناسب‌تری است. در این روش می‌توانید بارهای شخصی، اثاثیه منزل مانند مبل، فرش، میز و … را ارسال کنید. 

 

حمل خرده بار به اروپا

خرده بار در واقع به کالاهایی با حجم و وزن کم گفته می‌شود که می‌توانند در کنار سایر اقلام حمل شوند. اگر قصد ارسال خرده بار به کشورهای اروپایی دارید، روش هوایی از روش زمینی و دریایی بهتر است.

6 مرحله ارسال بار به اروپا

پیش از این درباره روش‌های ارسال بار به اروپا و برعکس آن صحبت کردیم و با تمامی اطلاعات مهم درباره هر یک از این روش‌ها آشنا شدیم. در اینجا قصد داریم شما را با 6 مرحله مهم حمل بار به کشورهای اروپایی و یا برعکس صحبت کنیم.

 1. انتخاب روش حمل بار و شرکت حمل و نقل مورد نظر: پیش از هرچیز باید روش حمل بار و شرکت باربری مورد نظر خود را بر اساس شرایط خود انتخاب می‌کنید. همچنین می‌توانید از کارشناسان متخصص در این زمینه نیز مشورت بگیرید.
 2. ارائه لیست بسته‌بندی به شرکت حمل و نقل: در مرحله دوم باید تمامی اقلام، کالاها و لوازمی که قرار است به کشور مقصد ارسال شوند را شماره‌گذاری کرده و یک لیست دقیق و کامل از آن‌ها تهیه کنید. این لیست باید به صورت ترجمه شده به شرکت حمل و نقل مورد نظر تحویل داده شود. 
 3. دریافت بیمه‌نامه بین‌المللی: ارسال بار به کشورهای اروپایی چالش‌های زیادی دارد که یکی از این چالش‌ها سختگیری کشورهای اروپایی در الزام داشتن بیمه‌نامه بین‌المللی است. با توجه به مسافت زیادی که بین ایران و کشور مقصد در اروپا وجود دارد، ممکن است هرگونه مشکلی برای بار شما پیش آید و یا دچار آسیبی شود. در صورت داشتن بیمه‌نامه، اگر آسیب وارده از سمت شرکت حمل و نقل و یا راننده باشد، بیمه تمامی هزینه آن را به شما پرداخت خواهد کرد.
 4. حمل بار به گمرک و یا ارسال آن به فرودگاه: پس از دریافت بیمه‌نامه و تکمیل مدارک لازم برای گمرک، اگر روش حمل بار انتخابی شما به صورت زمینی یا دریایی است، باید بار خود را به گمرک ارسال کنید. در صورتی که تصمیم دارید بار خود را به صورت هوایی ارسال کنید، بسته را به فرودگاه امام خمینی تحویل دهید.
 5. تشریفات گمرکی: پس از تحویل بار به گمرک، بسته و مدارک شما چک شده و در صورتی که هیچ‌گونه مشکل یا ایرادی وجود نداشت، بار ترخیص می‌شود. در گمرک بسته شما توسط سگ‌های موادیاب بررسی می‌شوند.
 6. تحویل بار به هواپیمایی یا تریلی حمل بار: در حمل بار به روش زمینی و دریایی، پس از بررسی کالاها و کانتینر در گمرک، کانتینر پلمپ شده و به سمت مقصد ارسال می‌شود. در ارسال بار به صورت هوایی، پس از صدور بارنامه هوایی، بسته شما به هواپیما تحویل داده می‌شود. 

شرایط و قوانین حمل بار به اروپا

ارسال بار به کشورهای اروپایی مشمول قوانین و مقرراتی می‌شود که نیاز است قبل از اقدام به ارسال بار به این قوانین توجه نمایید.

ممنوعیت و محدودیت‌های حمل بار

 • حمل اسپری و ادکلن بیش از 200 سی‌سی
 • حمل ترشی، سرکه و الکل
 • لوازم آرایشی خورنده و یا اشتعال‌زا مانند رنگ مو یا لاک
 • انواع مایعات مانند آبلیمو، شامپو، شیره و روغن و …
 • آهن ربای قوی
 • مواد اشتعال‌زا مانند کپسول گاز یا کبریت
 • اسلحه و مهمات بدون مجوز حمل
 • هرگونه باتری
 • مواد مخدر و مشروبات الکلی
 • اوراق مینیاتوری و خطی
 • طلا، نقره و زیورآلات بیشتر از 150 گرم

مقررات ترخیص گمرک

برای ارسال بار به اروپا نیاز است اسناد و مدارکی را تهیه نمایید تا بار شما برای ارسال مورد تایید گمرک قرار گرفته و ترخیص شود. در ادامه مدارک مورد نیاز ترخیص گمرک را به شما معرفی خواهیم کرد.

چه مدارکی برای ارسال بار به کشورهای اروپایی نیاز است؟

برای ارسال بار به کشورهای اروپایی لازم است مدارک و مجوزهای مشخصی را تهیه نمایید. در صورتی که در این مدارک کم و کاستی‌هایی وجود داشته باشد، ارسال بار شما انجام نخواهد شد. مدارک مورد نیاز برای ارسال بار به اروپا یا برعکس شامل موارد زیر هستند:

 • مجوز صادرات: این مجوز برای افرادی که قصد دارند کالایی به خارج از کشور ارسال کنند الزامی است و برای دریافت آن باید به مراجع مربوطه در کشور صادرکننده مراجعه نمایند. 
 • مجوز واردات: اگر قصد وارد کردن کالایی به یک کشور خارجی را دارید، نیاز است که مجوز واردات لازم را از کشور مورد نظر تهیه نمایید. در صورتی که کالای وارداتی شما شامل کالاهای حیوانی، مواد غذایی و دارویی و یا کالاهایی با ارزش بالا باشد، ممکن است به گواهی سلامت و گواهی اصالت از مبدا نیز نیاز داشته باشید.
 • بارنامه: بارنامه در واقع مدرکی است که در آن اطلاعات بار شما اعم از نام، وزن، حجم، نام کشورهای مبدا  و مقصد و تعداد آن‌ها نوشته شده است. 
 • فاکتور تجاری: یکی از مدارک بسیار مهمی که باید برای صادر کردن کالای خود تهیه نمایید فاکتور تجاری است. در این فاکتور مشخصات بار شما مانند نام، وزن، حجم، نام  آدرس ارسال کننده، نام و آدرس دریافت کننده، ارزش و … مشخص شده است.
 • گواهی اصالت محصول: این مدرک توسط مراجع مربوطه در کشور صادر کننده کالا ارائه می‌شود که اصل بودن بار شما را اثبات می‌کند.

چه عواملی بر هزینه‌های حمل بار به اروپا تاثیرگذارند؟

هزینه باربری به اروپا

فاکتورهای زیادی در هزینه باربری به اروپا دخیل هستند که شامل موارد زیر می‌باشند:

 • وزن بار
 • نوع بار و ارزش آن
 • روش حمل و نقل
 • شرکت حمل و نقل
 • روش پرداخت
 • کشور مقصد
 • تشریفات گمرکی

سخن پایانی

در این مقاله درباره روش‌ها و مراحل ارسال بار صحبت شد و شما را با قوانین و مقررات حمل بار به کشورهای اروپایی، مدارک لازم و عوامل موثر بر هزینه‌های ارسال آشنا کردیم. همانطور که با مطالعه این مقاله متوجه شدید، انتخاب بهترین شرکت حمل و نقل بین‌المللی و مناسب‌ترین روش برای ارسال کالای مورد نظر خود به نقاط مختلف اروپا یکی از مهم‌ترین عواملی است که باید به آن توجه داشته باشید. شرکت باربری فردین تجارت، ارسال بار به تمام کشور های اروپا مانند فرانسه، سوئد و آلمان را انجام می‌دهد. بهتر است ارسال کالای خود به خارج از کشور را برعهده شرکتی با تجربه و متخصص قرار دهید تا دغدغه و نگرانی شما کاسته شود. 
 امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید