X
TopBanner
فرم درخواست
Loading...

در صورت نیاز به مشاوره میتوانید شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس بگیرند

چه ساعتی با شما تماس بگیریم؟

شرایط زندگی کردن در آلمان چگونه است؟

02144313379 کارشناس ترکیه
زندگی کردن در آلمان

کشور آلمان در غرب قاره اروپا واقع شده است و پایتخت آن شهر برلین است. زمستان‌های سرد و تابستان‌های گرم دارد. جمعیت حدود 82 میلیون نفر است که حدود 8 میلیون نفر آن‌ها اتباع خارجی هستند. جالب است بدانید بیشتر اتباع خارجی آن ترک تبار هستند. 

باربری فردین تجارت
باربری فردین تجارت

کشور آلمان از کشورهایی است که ایرانیان زیادی در آن ساکن هستند و افراد زیادی قصد دارند به این کشور مهاجرت کنند. از این رو تصمیم گرفتیم در این مقاله هزینه و شرایط زندگی کردن در آلمان را مورد بررسی قرار دهیم تا اطلاعات مفیدی در این زمینه به دست بیاورید. با ما همراه باشید.

آلمان چگونه کشوری است؟

کشور آلمان در غرب قاره اروپا واقع شده است و پایتخت آن شهر برلین است. زمستان‌های سرد و تابستان‌های گرم دارد. جمعیت حدود 82 میلیون نفر است که حدود 8 میلیون نفر آن‌ها اتباع خارجی هستند. جالب است بدانید بیشتر اتباع خارجی آن ترک تبار هستند. 

مردم آلمان چگونه مردمی هستند؟

آلمانی‌ها برخورد خوبی با اتباع دیگر دارند و افرادی نژادپرست نیستند. تنها در شرق برلین جوانانی وجود دارند که به شدت نژادپرست هستند و مهاجران را کله سیاه می‌خوانند و به آن‌ها حمله می‌کنند. این جوانان از روی ظاهر به راحتی قابل تشخیص هستند، زیرا موهای خود را به حالت عجیبی درست می‌کنند. پیشنهاد می‌کنیم از این بخش از برلین در کشور آلمان دوری کنید و هرگز به آن جا نروید.

شرایط اقتصادی کشور آلمان چگونه است؟

کشور آلمان اقتصادی قوی و نیروهای کاری مجربی دارد. این کشور برای سرمایه گذاری بسیار مناسب است و نسبت به دیگر کشورهای اروپایی شرایط بهتری دارد.

زندگی در آلمان

شرایط کار برای زندگی کردن در آلمان چگونه است؟

شرایط کار برای افرادی که به طور قانونی به این کشور مهاجرت کرده‌اند بسیار مناسب می‌باشد. کار کردن در این کشور معمولا مزایا، حقوق مناسب و امنیت شغلی به همراه دارد. خوب است بدانید آلمان پایین‌ترین نرخ بیکاری در اروپا را دارد. 

معایب زندگی کردن در آلمان چیست؟

یکی از معایب زندگی کردن در آلمان این است که دانستن زبان انگلیسی در این کشور اصلا کافی نیست و باید حتما زبان آلمانی را فرا بگیرید تا حداقل به سطح B1 برسید. 

برای زندگی کردن در آلمان بهترین شهر برای ایرانیان کدام است؟

زندگی در شهرهای مختلف آلمان شرایط متفاوتی دارد. با این حال شهر هامبورگ بیشترین مهاجر را دارد و شهرهایی مثل فرانکفورت، برلین و دوسلدورف هم مهاجران زیادی به خود دیده‌اند. بنابراین می‌توانیم بگوییم این شهرها بهترین شرایط را برای مهاجران ایرانی دارند.

زندگی کردن در آلمان

شرایط پایتخت آلمان چگونه است؟

برلین بزرگ‌ترین و مدرن‌ترین شهر آلمان بوده و به دلیل کیفیت زندگی بالا یکی از بهترین شهرهای جهان برای زندگی به شمار می‌رود. بیشتر از نصف مردم برلین دین ندارند. آب و هوای این شهر معتدل است و رطوبت زیادی دارد. 

مزایای زندگی در برلین

  • هزینه‌های زندگی در این شهر نسبت به شهرهای دیگر آلمان پایین‌تر است. 
  • سیستم حمل و نقل عمومی در برلین مقرون به صرفه و کارآمد است.
  • کیفیت آموزش در این شهر بسیار بالاست. برخی از بهترین دانشگاه‌های آلمان نیز در این شهر قرار دارد. 
  • میزان جرم و جنایت در شهر برلین پایین است و امنیت زیادی در این شهر برقرار است. 

معایب زندگی در برلین

با وجود هزینه‌های پایین زندگی در برلین، برخی از هزینه‌های جانبی در این شهر زیاد است. برای مثال هزینه مراقبت‌های بهداشتی در این شهر بالا است.

این شهر بالاترین نرخ بیکاری را در بین شهرهای آلمان دارد و پیدا کردن شغل در آن کاری دشوار است.

مالیات ساکنین شهر برلین بسیار بالاست و می‌تواند به 45 درصد برسد. 

برخی از مردم محلی شهر برلین ممکن است با مهاجران رفتار سردی داشته باشند.

جمع بندی

شرایط زندگی کردن در آلمان را برای شما شرح دادیم و دانستیم زندگی در آلمان نسبت به کشورهای دیگر اروپایی مزایای زیادی دارد. امیدواریم مطالب مفیدی برای شما ارائه داده باشیم. اگر قصد ارسال بار به آلمان را دارید آن را به شرکت فردین تجارت بسپارید و با کارشناسان ما تماس بگیرید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید