X
TopBanner
فرم درخواست
Loading...

در صورت نیاز به مشاوره میتوانید شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس بگیرند

چه ساعتی با شما تماس بگیریم؟

شرایط زندگی کردن در ترکیه چگونه است؟

02144313379 کارشناس ترکیه
زندگی کردن در ترکیه

کشور ترکیه همسایه ایران است و در نزدیکی ایران قرار دارد. همچنین این کشور شباهت‌های فرهنگی زیادی با کشور ما دارد. به همین دلیل در کشور ایران فردی که قصد مهاجرت داشته باشد اولین کشوری که به ذهنش می‌رسد، کشور ترکیه است.

باربری فردین تجارت
باربری فردین تجارت

کشور ترکیه همسایه ایران است و در نزدیکی ایران قرار دارد. همچنین این کشور شباهت‌های فرهنگی زیادی با کشور ما دارد. به همین دلیل در کشور ایران فردی که قصد مهاجرت داشته باشد اولین کشوری که به ذهنش می‌رسد، کشور ترکیه است. بنابراین تصمیم گرفتیم در این مقاله زندگی کردن در ترکیه و شرایط آن را بررسی می‌کنیم. 

انواع مهاجرت به ترکیه چیست؟

مهاجرت از طریق کار

در صورتی که به زبان ترکی مسلط هستید و در حوزه‌ای تخصص دارید، می‌توانید از طریق پیدا کردن کار در ترکیه اقدام کنید. پس از یافتن کار در این کشور می‌توانید مهاجرت کنید.

مهاجرت از طریق خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه یکی از آسان‌ترین روش‌ها برای اخذ اقامت در این کشور است. با این روش برای خانواده خود نیز اقامت دریافت می‌کنید. 

مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل

دانشگاه‌های ترکیه دارای رتبه و اعتبار خوبی در سطح جهانی هستند. برای مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل باید پذیرش یکی از دانشگاه‌های دولتی ترکیه را بگیرید. البته قبل از آن باید آزمون یوس را امتحان بدهید. 

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در ترکیه می‌تواند شامل ثبت شرکت در ترکیه، سپرده بانکی یا راه اندازی شغل در این کشور باشد.

مهاجرت از طریق اخذ شهروندی

این روش بهترین روش اخذ اقامت در ترکیه است ولی نیاز به حدود 250 هزار دلار سرمایه برای خرید خانه در ترکیه دارید. با این روش پس از 2 ماه شهروند ترکیه خواهید شد. 

زندگی در کشور ترکیه

مزایای زندگی در ترکیه چیست؟

  • اخذ پذیرش تحصیلی در ترکیه کافی است و نیاز به اخذ ویزای تحصیلی ندارید.
  • هزینه‌های زندگی دانشجویی در ترکیه نسبت به برخی کشورهای دیگر پایین‌تر است.
  • به دلیل نزدیک بودن به ایران شباهت زیادی بین فرهنگ‌های ایران و ترکیه وجود دارد، از این رو به راحتی به زندگی در ترکیه عادت خواهید کرد.
  • امکان افتتاح حساب بین‌المللی
  • وجود آب و هواهای متنوع
  • هزینه‌های پایین زندگی در ترکیه

معایب زندگی کردن در ترکیه چیست؟

  1. یکی از معایب زندگی کردن در ترکیه یادگرفتن زبان این کشور است. اهالی ترکیه تمایل زیادی به انگلیسی صحبت کردن ندارند، بنابراین بهتر است با زبان این کشور آشنا شوید و آن را یاد بگیرید تا در برقراری ارتباط دچار مشکل نشوید. 
  2. در صورت آشنا نبودن به قوانین و رسومات کشور ترکیه ممکن است دست کلاهبرداران برای سوءاستفاده از شما باز شود. 
  3. هزینه‌های بالای مواد غذایی و درمان یکی دیگر از معایب زندگی کردن در ترکیه است. 
  4. نرخ بالای مالیات، هزینه‌های بالای بنزین، امنیت پایین در برخی شهرها و ترافیک خیابان‌ها از دیگر معایب زندگی کردن در ترکیه است. 

 

اطلاعات بیشتر: بهترین شهر ترکیه برای زندگی کدام شهر است؟، ارسال بار به آنکارا، ارسال بار به استانبول

هزینه‌های زندگی در ترکیه چقدر است؟

هزینه زندگی کردن در کشور ترکیه مانند قبض آب یا اجاره آپارتمان در خارج از مرکز شهر پایین است. هزینه‌های دیگر زندگی کردن در ترکیه فرق چندانی با ایران ندارد، اما در مقایسه با کشورهای اروپایی و آمریکایی قیمت‌های مناسب‌تری دارد. 

زندگی در ترکیه

مردم ترکیه چگونه مردمی هستند؟

مردم کشور ترکیه بسیار مهربان و مهمان نواز هستند و به همسایه‌های خود محبت می‌کنند. آن‌ها شباهت‌های زیادی با مردم ایران دارند و زبان مردم ترکیه نیز ترکی است که شباهت‌هایی با زبان مردم ترک‌ کشورمان دارد. به دلیل این که ترکیه یک کشور اروپایی آسیایی است، فرهنگ مردم آن هم تلفیقی از فرهنگ‌های اروپایی و آسیایی است. در ترکیه رسم است که بانوان بعد از ازدواج نام خانوادگی همسر را برای خود استفاده می‌کنند. موسیقی این کشور نیز تلفیقی از موسیقی ایرانی، اروپایی، پاپ، ترکی و آمریکایی است. 

مذهب مردم ترکیه چیست؟

کشور ترکیه ادیان مختلفی دارد، اما بیشتر از نصف جمعیت این کشور اهل تسنن و سنی هستند. در بین اهل سنت این کشور هم حنفی‌ها بیشترین جمعیت را دارند. مردم این کشور به ادیان مختلف احترام می‌گذارند. 

ارسال بار به ترکیه چگونه است؟

ممکن است بخواهید برای فردی در کشور ترکیه کالایی ارسال کنید یا در ترکیه باشید و بخواهید از ایران برای خود محصولی خریداری و ارسال کنید. در این صورت نیاز است با شرایط ارسال بار به ترکیه آشنا باشید. همکاران ما در شرکت فردین تجارت می‌توانند در زمینه ارسال بار به ترکیه و دیگر کشورهای اروپایی مشاور و راهنمای شما باشند. امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید