X
TopBanner
فرم درخواست
Loading...

در صورت نیاز به مشاوره میتوانید شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس بگیرند

چه ساعتی با شما تماس بگیریم؟

تفاوت قبرس و ترکیه در چیست؟ کدام برای مهاجرت مناسب است؟

02144313379 کارشناس ترکیه
تفاوت های قبرس و ترکیه

قبرس و ترکیه دو کشور نزدیک به ایران هستند که ایرانیان زیادی تمایل به مهاجرت به این کشورها دارند. در سال‌های اخیر تعداد افرادی که به یکی از این دو کشور مهاجرت کرده‌اند بسیار زیاد بوده، به همین دلیل تصمیم گرفتیم ویژگی‌های این دو کشور برای مهاجرت و مزایا و معایب هرکدام را مورد بررسی قرار دهیم.

باربری فردین تجارت
باربری فردین تجارت

قبرس یا ترکیه؟ کدام کشور برای مهاجرت بهتر است؟ این دو کشور چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟ قبرس و ترکیه دو کشور نزدیک به ایران هستند که ایرانیان زیادی تمایل به مهاجرت به این کشورها دارند. در سال‌های اخیر تعداد افرادی که به یکی از این دو کشور مهاجرت کرده‌اند بسیار زیاد بوده، به همین دلیل تصمیم گرفتیم ویژگی‌های این دو کشور برای مهاجرت و مزایا و معایب هرکدام را مورد بررسی قرار دهیم شما میتوانید برای ارسال بار به قبرس یا ارسال بار به ترکیه با شرکت فردین تجارت تماس بگیرید.. 

تفاوت های قبرس و ترکیه در چیست؟ کدام برای مهاجرت مناسب است؟

مقایسه جمعیت قبرس با ترکیه و زبان و دین این دو کشور

کشور ترکیه یکی از پرجمعیت‌ترین کشورهای جهان با جمعیتی نزدیک به 85میلیون نفر است. در حالی که کشور قبرس جزیره‌ای است با کمتر از 400 هزار نفر. در بخش شمالی از کشور قبرس، یعنی قبرس شمالی زبان رسمی مردم مانند کشور ترکیه ترکی است و دین بیشتر ساکنان آن نیز اسلام است. به همین دلیل قبرس شمالی از مناطق دیگر قبرس برای مهاجرت ایرانیان مناسب‌تر است. اگر قصد دارید در کشوری امن و کوچک زندگی کنید، قطعا قبرس انتخاب بهتری است، اما اگر زندگی در کشورهای شلوغ‌تر و تحصیل در دانشگاه‌های بزرگتر را ترجیح می‌دهید، ترکیه برای شما مناسب‌تر است. 

مهاجرت به ترکیه یا قبرس

مقایسه روش‌های مهاجرت به قبرس و ترکیه

راه‌های مهاجرت به این دو کشور تقریبا مشابه هم است. مهاجرت کاری، مهاجرت تحصیلی، مهاجرت از طریق ازدواج، مهاجرت از طریق خرید ملک و مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در این دو کشور یکسان است، با این تفاوت که هزینه آن‌ها کمی متفاوت است. 

مقایسه ویزای قبرس و ترکیه برای مهاجرت

برای مهاجرت به ترکیه نیاز به اخذ ویزای ترکیه مرتبط با نوع مهاجرت خود دارید. برای مهاجرت به قبرس، نیاز به ویزای قبرس ندارید و پس از ورود به این کشور ویزای فرودگاهی دریافت می‌کنید. اما شرایط رفتن به قبرس جنوبی کمی متفاوت است. برای مهاجرت به قبرس جنوبی باید به سفارت جمهوری قبرس در تهران مراجعه کنید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای قبرس جنوبی

  • اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
  • نامه اشتغال به کار یا اشتغال به تحصیل
  • یک قطعه عکس
  • پاسپورت
  • تکمیل فرم 
  • رزرو هتل و بلیط هواپیما
  • ارائه گردش حساب و اطلاعات مالی

مقایسه این دو کشور از نظر شرایط کاری

نرخ بیکاری در قبرس و ترکیه بسیار پایین است و این دو کشور از شرایط کاری خوبی برخوردار هستند. ابتدا کارفرمایی را می‌یابید که شما را برای کار دعوت کند، سپس درخواست ویزای کاری کشور مربوطه را می‌کنید. پس از اخذ ویزا، به آن کشور رفته و کار خود را شروع می‌کنید. 

تفاوت مهاجرت به قبرس و ترکیه

مقایسه مهاجرت به قبرس و ترکیه از طریق ازدواج

اگر با شهروندی از کشور قبرس ازدواج کنید به راحتی می‌توانید پدر و مادر فرزندان خود را به این کشور ببرید. 3 سال پس از ازدواج هم اقامت دائم دریافت می‌کنید. شرایط مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج نیز مشابه کشور قبرس است. 

مقایسه آداب و رسوم قبرس و ترکیه

کشور قبرس مردم بسیار با فرهنگی دارد. در این کشور بلند خندیدن حین خوردن غذا و در گوشی حرف زدن نوعی بی احترامی محسوب می‌شود. مردم قبرس همیشه لباس‌های تمیز و معمولا به رنگ سفید می‌پوشند. مردم کشور ترکیه به خانواده اهمیت زیادی می‌دهند و معمولا مرد را رئیس خانه می‌دانند. آن‌ها بسیار خونگرم و مهربان هستند و همیشه به آراستگی خود می‌رسند. 

بیشتر بخوانید: هزینه زندگی در قبرس شمالی ، ارسال بار به استانبول، ارسال بار به آنتالیا

تفریح در قبرس و ترکیه

کشور قبرس به سواحل طلایی و مناظر زیبا شهرت دارد و خبری از تفریحات متنوعی در آن نیست، به همین دلیل ممکن است پس از مدتی، زندگی در این کشور کمی خسته کننده به نظر برسد. کشور ترکیه اما متفاوت است. ترکیه جاذبه‌های گردشگری بیشتری دارد. مردم ترکیه خوشگذران هستند و به شادی و تفریح خود اهمیت ویژه‌ای می‌دهند. 

اخذ اقامت دائم در ترکیه

بهترین روش اخذ اقامت در ترکیه خرید ملک در ترکیه است، زیرا با این روش به راحتی می‌توانید برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود اقامت موقت و سپس دائم دریافت کنید. 

روش‌های سرمایه گذاری در ترکیه برای اخذ ویزا

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت

سرمایه گذاری از طریق خرید سهام

سرمایه گذاری از طریق سپرده بانکی

سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قراضه

روش‌های سرمایه گذاری در قبرس

خرید یا ساخت ملک

ایجاد شغل در قبرس

اوراق سرمایه گذاری

سخن آخر

تفاوت‌های دو کشور ترکیه و قبرس را بررسی کردیم. برای تصمیم‌گیری باید ابتدا بدانید قصدتان از مهاجرت چیست و چه نکاتی در کشور مقصد برای شما در اولویت است. در این صورت می‌توانید بهترین تصمیم را بگیرید. امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید